reklama

Očkování proti rakovině čípku: Odborník on-line!

Rakovina děložního čípku je jediným nádorovým onemocněním, před nímž se lze chránit. Očkování má obrovský význam a od letoška je pro vybrané věkové skupiny zdarma. Ptejte se předního českého gynekologa na vše, co k tomuto tématu potřebujete vědět!

Foto: Profimedia.cz

Rakovina děložního čípku je jediným nádorovým onemocněním, před nímž se lze chránit. Očkování má obrovský význam a od letoška je pro vybrané věkové skupiny zdarma. Ptejte se předního českého gynekologa na vše, co k tomuto tématu potřebujete vědět!

Očkování proti rakovině děložního čípku vykazuje nejvyšší procento účinnosti ještě před zahájením pohlavního života. Prevenci však nemají podceňovat ani starší dívky a mladé ženy - i jim může zachránit zdraví a život.  V mnoha zemích se dokonce dávají očkovat i chlapci, protože lidské papilomaviry (HPV) mohou způsobit rakovinné bujení i u mužů, kteří jsou navíc ještě šiřiteli nákazy.

Ptejte se on-line

Poraďte se  s gynekologem, komu a jak se vyplatí očkování proti HPV a zda je vhodné právě pro vás. Doktor Sehnal bude hostem u nás v redakci v úterý 7. února od 11 hodin,  kdy zhruba 60 minut odpovídat na vaše dotazy. Ty však můžete začít posílat už nyní - ale POZOR! Prosím, podívejte se vždy - pomocí tlačítka "Všechny položené dotazy" dole pod článkem -, zda se na stejný či podobný problém jako vy neptal už některý jiný čtenář před vámi. Při velkém množství položených otázek se totiž může stát, že naši odborníci "nestíhají", z dotazů si vybírají a nemuselo by se dostat právě na ten váš.

Náš odborník

MUDr. Borek Sehnal, Gynekologicko-porodnická klinika, FN Na Bulovce v Praze 8.

 Od roku 2010 je primářem Gynekologické-porodnické kliniky FN Na Bulovce. Kromě toho působí jako odborný asistent 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Mezi jeho profesní zájmy patří onkogynekologie, gynekologická endoskopie a ultrazvuk v gynekologii a porodnictví.


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama