reklama

Jak správně vybrat barvu na vlasy?

Jaký odstín barvy vlasů se hodí k vaší osobnosti? Pomůžeme vám správně vybrat

Foto: Matuš Toth

Ne každá barva sedí každé ženě, stejně je to i se značkou. Jak zjistit, kterou barvu si zvolit, pokud nechcete strávit hodiny a utratit stovky korun u kadeřníka? Stačí si zjistit, který typ jste, a to napoví, jaký odstín barvy se hodí právě k vám.

Jarní typ má velmi světlou až porcelánovou pleť, modré či zelené oči a často hodně pih. Pro tento typ se nehodí příliš tmavé a výrazné odstíny. U jarních typů je vhodné přidržet se přirozenosti a nazlátlých či medových odstínů.

Letní typ má bledou, možná i lehce narůžovělou pleť a modré, zelené i hnědé oči. Vhodné barvy jsou jakékoli odstíny blond, včetně jejich kombinací. Je dobré se vyvarovat měděným a červeným barvám.

Podzimní typy mají jemně nažloutlou pleť, či světlou pleť s olivovými nádechy, mnohdy i výrazné pihy. Ideální jsou zrzavé odstíny, hodí se však i červené, hnědé či měděné.

Zimní typ je nejtmavší. Má bílou či olivovou barvu pleti a hodí se k němu všechny tmavé a výrazné barvy, jako černá, hnědá, fialová nebo červená.

Nezapomeňte, že barvíte-li se poprvé, udělejte si kožní test alergie. Naneste barvu na malou část pokožky a počkejte 48 hodin.


reklama
reklama
reklama
reklama
reklama