reklama

Video: Naučte se konečně vytvořit precizní oční linky

Oční linky dodají šmrnc každé tváři a krásně zvýrazní oko, jenže je tak těžké je udělat hezky. Naučíme vás to.

Foto: Thinkstock

Jak se nalíčit na silvestrovskou oslavu? Oční linky dodají šmrnc každé tváři a krásně zvýrazní oko, jenže je tak těžké je udělat hezky, precizně a pokud možno stejně. Popsat se to dá jen těžko, mnohem lepší je ukázat si postup ve videu.

Máme pro vás video návod, který vám celkem jednoduše v pěti krocích popíše, jak zvládnete i ty nejdelší kočičí linky, které budou tuhle sezónu velkým hitem. 

Budete k tomu potřebovat buď velmi ostře ořezanou tužku na oči, ale mnohem lepší bude fix, se kterým se pracuje mnohem pohodlněji. Vyrábí jej třeba značka Benefit, spokojení budete s tím od Bourjois nebo třeba L'Oréal Paris.

Jestli jste doteď kočičí linky líčila tak, že jste nejprve udělala klasickou linku kolem oka, a tu pak jen protáhla směrem ke spánku, nemůžete se divit, že to nevypadlo tak úplně dobře.

Čtěte také: Nejlepší beauty triky přímo od Marilyn Monroe

Ve videu se dozvíte, že postup je přesně opačný. Nejprve se nenalíčené oko protáhne, potom se vytvoří maličký pomocný trojúhelník, který vybarvíte. Teprve potom začínáte lehce obtahovat linii řas. Nejlepší je s tím začínat zhruba uprostřed oka a pokračovat malými tahy, nikoli jedním dlouhým.

Linka by skutečně měla těsně navazovat na řasy, proto fixem malujte i mezi ně, aby nikde nezůstalo žádné světlé místo. Bude to vypadat přirozeněji.

Linku postupně rozšiřujte podle vlastního vkusu a uvážení a úplně nakonec ji nezapomeňte ještě začistit. Jak? Dozvíte se ve videu:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?

Nestíháte? 8 triků, které vám ráno ušetří čas

Co dělá únava a stres s vaší pletí? Braňte se

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama