reklama

Nestíháte? 8 triků, které vám ráno ušetří čas

Máme pro vás pár rad, které mohou vaše ranní (ale klidně večerní) přípravy k odchodu trochu urychlit.

Foto: Thinkstock

Ráno můžete vstát jakkoli brzo, ale přesto nakonec skončíte u zběsilého pobíhání, nestíháte a zase jdete pozdě. Jestli tohle moc dobře znáte, pokračujte ve čtení. Máme pro vás pár rad, které mohou vaše ranní (ale klidně večerní) přípravy k odchodu trochu urychlit.

Život je příliš krátký na to, abyste úplně všechno dělala dokonale, a ještě navíc přitom všechno stíhala a všude byla na minutu přesně. Dva poslední cíle zvládnout můžete, když trochu zanedbáte ten první. Platí to alespoň tehdy, když ráno běháte po bytě a už zase víte, že do práce nikdy nezvládnete přijít včas.

1) Pořiďte si lepší fén

Jestli jste zvyklá si vlasy mýt až ráno (což je lepší, protože přes noc se zbytečně mastí), měla byste investovat do kvalitního a výkonného fénu, abyste pak vysoušením netrávila věčnost. Zkuste si vybrat ten s iontovou technologií, který vlasy jednak zacelí a neničí, a jednak funguje skutečně mnohem rychleji. Lepší než v klasických prodejnách s elektrem je poptat se u profíků v salonech. Mezi nejoblíbenější určitě patří vysoušeče BioIonic.

2) Zahoďte štětce

Nanášíte make-up, korektor, tvářenku i stíny pomocí štětců? Jestli máte problém s časem, odhoďte je a aplikujte všechno jen prsty. Všechno se tak roztírá mnohem lépe, rychleji i přesněji. A prsty se také mnohem pohodlněji umyjí.

3) Myslete prakticky

Zamyslete se, jestli je opravdu na každý krok vašeho zkrášlovacího rituálu potřeba zvláštní produkt. Nemůžete náhodou jeden použít rovnou na víc různých způsobů, když už ho držíte v ruce? V praxi to znamená, že pokud třeba na obličej používáte různé olejíčky, můžete je rovnou vetřít i do vlasů. Vyživí je úplně stejně jako ty pro vlasy určené.

Vyplatí se pořídit si kokosový olej, který můžete skutečně natírat od hlavy až k patě, takže nejen na tvář a vlasy, ale i na pokožku celého těla. Nebo zkuste oblíbený Eight Hour Cream od Elizabeth Arden, který funguje jako denní krém na tvář, můžete ho aplikovat i kolem očí, použít ho jako balzám na rty, nebo třeba zvláčnit suché lokty. Funguje to ale i v líčení - co takhle tvářenku vklepat i do rtů, a na rtěnku se pak už vykašlat?

4) Sprej místo česání

Spousta žen stráví ráno celou věčnost nejen foukáním vlasů, ale i žehlením a dalším složitým stylingem. Přitom by měly využít toho, že letí ležérní a tak trochu rozcuchané účesy, ke kterým i těžkým nepoddajným vlasům pomůže správný sprej, nejlépe s mořskou solí. Vyrábí je třeba značky Label.m, Bumble & Bumble nebo Sachajuan. Stačí nastříkat do ještě vlhkých vlasů, při foukání trochu pomačkat a máte hotovo. Zapomeňte na to, že každý vlas musí být celý den přesně na svém místě.

5) Mixujte

Nejdřív obličej vyčistit, pak pečlivě rozetřít oční krém, potom denní, na něj ještě precizněji nanést make-up, o korektoru a další produktech ani nemluvě. Usnadněte si to alespoň tím, že denní krém smícháte s make-upem a nanesete je společně. Na zápěstí dejte kapku krému a kapku make-upu, prstem smíchejte a pak teprve aplikujte. Ušetříte čas a make-up díky tomu bude ještě navíc vypadat přirozeněji.

6) Antiperspirant už večer

Nanést antiperspirant sice trvá jen chviličku, ale ráno je každá vteřina dobrá. Proto ho nanést už těsně před tím, než si jdete večer lehnout. Aktivní ingredience v antiperspirantech fungují tak, že vytvoří ochrannou vrstvu, přes kterou nepustí pot. Protože přes noc teplota lidského těla trochu klesá, vrstva se tvoří delší dobu, a tak bez problémů vydrží až do rána a ještě po celý následující den. A podle magazínu Allure na tom nic nezmění ani ranní sprcha.

7) Vsaďte na suchý šampon

O genialitě tohoto přípravku vám už asi dlouze vyprávět nemusíme. Objevili jsme ale nový a ještě účinnější způsob jeho použití. Aplikujte ho ráno hned dvakrát. Pořád je to rychlejší než si vlasy mýt vodou, a hlavně vám takhle vydrží opravdu čerstvé až do večera. Poprvé šampon aplikujte hned po probuzení, a pak ještě jednou třeba po snídani. Jedině tak bude mít šampon absorbovat skutečně maximální množství mazu z vašich vlasů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?

Ve 20 letech na plastiku? Kvůli Facebooku a Instagramu

Co dělá únava a stres s vaší pletí? Braňte se

Potřebujeme poznat sami sebe. Při meditaci se vynořují bolesti a zranění, říká Bob | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama