reklama

Trápí vás vaše pleť? Vyzkoušejte chemický peeling!

Trápí vás vrásky, pigmentové skvrny či nechtěné žilky? Pomůže vám chemický peeling!

Foto: isifa/Thinkstock

Ženy přímo šílí po dokonalé pleti. Co se dá ale dělat, když se začnou objevovat vrásky a první známky stárnutí? Kosmetické vady vyřeší chemický peeling.

Novou kosmetickou metodou je chemický peeling, který odstraní známky stárnutí, pigmentové skvrny, žilky a vrásky. Podívejte se s námi chemickému peelingu na zoubek.

Co je metoda chemického peelingu?

Jde o rychlý způsob omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu. Zdokonalit dokáže i hřbet rukou a záda. Je vhodný pro všechny, kdo chce rychlé zlepšení pleti. Ošetření trvá několik minut, při kterém se použije peelingová směs různých látek, nejčastěji jde o hydroxy-kyselinu. Lékaři nanáší směs pomocí štětečku a samotná regenerace je vidět hned po zákroku.

Jaké máme peelingy?

V závislosti na hloubce narušení pleti lze volit koncentraci. Hovoříme tedy o peeling povrchový, středně hluboký a hluboký. Při aplikaci se nejčastěji používá kyselina glykolová, Jessnerův roztok, TCA či Tretinoin. Tyto látky se používají v určitých koncentracích a délkách nánosu na pleť.

Kdo je vhodným kandidátem?

Chemcký peeling zcela nenahradí chirurgické postupy. Ale celkově zlepšuje vaši pleť a dodává mladistvý vzhled. Ti, co trpí hlubokými jizvami nebo akné, může lékař doporučit jiný postup. Před zákrokem se velmi často doporučuje nanášení krémů s nízkou koncentrací kyseliny glykolové, které zlepší celkový efekt. Určitě nezapomeňte lékaře informovat o případných alergiích na některé prostředky.

Ošetření je zcela nebolestivé, proto není nutné ani lokální umrtvení. Velmi výjimečně se objevuje lehké štípání. Po zákroku se vytvoří malé stroupky, které během pěti dnů zmizí, protože se pokožka začne olupovat. Po dobu ošetření se vyhněte slunečnímu záření a užívejte krémy s vysokým ochranným faktorem. Lékaři vám doporučí, jakými přípravky musíte pleť ošetřovat. Většinou jde o zklidňující a regenerující krémy a gely.

Chemický peeling docílí toho, že budete vypadat mladě a svěže. Pleť se zregeneruje a na nějaký čas zůstane krásně vypnutá a jemná. Po nějaké době je možné peeling zopakovat.

 

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama