reklama
 

Chcete mít lesklé vlasy? Zkuste oplachy s kyselým pH

Vlasy by měly být devizou každé ženy. K dokonalému vzhledu přispívá i lesk. Je proto dobré si v prvé řadě uvědomit, že je třeba zvlášť pečovat o pokožku hlavy a zvlášť o vlasy.

Foto: iStock

O vlasy a vlasovou pokožku je třeba pečovat s nasazením celoročně. Nicméně během horkých letních dní působí na vlasy navíc silné sluneční záření, k němuž se při pobytu u moře či u bazénu připojuje také mořská nebo chlorovaná voda. Navíc je vlasová pokožka zatěžována zvýšeným pocením, což má neblahý vliv i na vlasy.

Kůže hlavy má kromě citlivosti podobné pleti zároveň i největší propustnost; toxiny a dráždivé látky se tak do krevního řečiště dostávají velmi rychle. Je to klasicky přímá úměra: ze zdravé pokožky hlavy vám následně porostou zdravé vlasy. Jejich kvalita závisí na genetice, výživě a vašem zdravotním stavu. V okamžiku, kdy vlas z pokožky vyroste, jde v podstatě o mrtvé vlákno, které je nutné ošetřovat a chránit před agresí zvenčí. K tomuto účelu se využívají kondicionéry, masky a nejrůznější oplachy s kyselým pH.

Vlas je třeba uzavřít kyselým oplachem

"Nejméně zatěžující jsou oplachy v podobě octové vody, odvaru například z kopřiv či hydrolátu, nejvydatnější jsou pak masky, které ale vlas mohou i nepatřičně zatížit. Máte-li vlasy jemné, mastící se a podobně, volte pro uzavření vlasových šupinek tu nejméně zatěžující variantu. Uzavřené vlasové šupinky chrání vlas uvnitř a postarají se právě o jeho lesk navenek. Ať už si vlasy myjete čímkoliv, včetně zásaditého mýdla, vždy myslete na to, že otevřený vlas je třeba uzavřít něčím kyselým, aby se leskl," vysvětluje produktová školitelka OWAY Rolland Andrea Mouaddab Vémolová.

Nezanedbávejte peeling

Vlasovou péči ještě dále rozvíjí Lenka Kašpaříková, tricholožka vlasového centra a kliniky zdraví Clinical Hair&Health. "Odumřelé buňky se nacházejí na těle i pokožce hlavy, kde brání příjmu výživných látek z vlasové kosmetiky. "Zařaďte do vlasové péče speciální peelingy určené pouze na vlasovou pokožku. Pokožka hlavy bude čistá, hladká a přijme mnohem více výživných látek. Peeling stačí aplikovat jednou až dvakrát za 14 dní."

Povzbuďte vlasy i zevnitř

Správná vlasová péče ještě krásné vlasy nedělá. Zamyslet bychom se měli také nad dostatečným příjmem bílkovin, sacharidů a tuků. "Pokud si nejste jisti, zda přijímáte dostatek prospěšných látek, zvolte potravinový doplněk s obsahem metioninu a cystinu - aminokyselin, které tvoří základ keratinové struktury vlasu a chrání buňky před předčasným stárnutím i slábnutím. Pro povzbuzení vlasového kořínku by měl potravinový doplněk obsahovat rovněž železo, selen, zinek a hořčík. Důležité je rovněž přijímat dostatek tekutin, nejlépe 35 ml vody na každý kilogram hmotnosti těla," dodává Lenka Kašpaříková.

Komik vtipně paroduje absurdní modely celebrit. Napodobeniny si vyrábí podomácku | Video: Instagram/Tom Lenk

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama