Kadeřnické vychytávky? Máme rady od expertů
Naše vlasy stárnou, ale s pomocí kadeřnických rad se o ně můžeme starat
Vlasy jsou na vrcholu své krásy mezi dvacátými a třicátými narozeninami. Po nich začínají ztrácet přirozený lesk, po čtyřicítce se stávají křehčími, řídnou a postupně šediví.
Po oslavě půlstoletých narozenin má většina již polovinu vlasů šedivou, jejich struktura je řidší a jemnější. Ruku v ruce s nástupem důchodového věku se vlasy postupně ztrácejí, jsou poměrně řídké a matné.S během času nic nenaděláme, ale preventivní opatření si zasluhuje i tato koruna krásy.
Tím nejlepším je pravidelná celoživotní péče šikovného kadeřníka, který nás naučí různé fígle, díky nimž vlasy budou působit co nejdokonaleji.
Vlasy vyžehlit a nalakovat
Nepotřebujeme k tomu žádné složité pomůcky. Pro rychlé zvlnění použijeme pěnové papiloty, překřížíme konce tvarovací natáčky a buď necháme volně schnout, nebo si vezmeme na pomoc kadeřnickou žehličku. V závěru můžeme použít příslušný styling a účes ke všemu ještě krásně voní.Někdy máme pocit, že naše vlasy nemají žádný objem, působí nevýrazně. Pomůže tupírovací hřeben, trocha laku a správná vzdálenost při jeho použití, aby nakonec nebyly vlasy slepené.
Máme-li po ruce sponky, je možné díky nim jednotlivé pramínky ještě podepřít.Opticky zmenšovat či zvětšovat objem dokáže i odstín barvy - tmavá zvětšuje, světlá rozšiřuje. Pokud potřebujete zakrýt čelo, zmenšit hlavu, proporčně vyrovnat obličej, pomůže správně zvolená ofina, která změní celý vzhled.
Fénování dokáže zázraky
Jednoduchou radou pro hezký tvar účesu je také správné fénování vlasů po umytí. Vždy je dobré sušit je od konečků a postupovat směrem k hlavě.
Na závěr použijte ještě studený proud vzduchu, který poslouží jako fixace. Především však nesmíme zapomínat, že vlastnosti a barvu vlasů máte geneticky danou a je potřeba to respektovat. Jít proti přírodě se ve všech směrech nevyplácí a platí to i pro vlasy.