reklama

Jak vybrat žehličku? Představujeme novinky na trhu

Žehlení je pro někoho běžná rutina, pro jiného "zlý sen", ale je jisté, že se bez žehliček neobejdeme

Foto: Profimedia.cz

Termín "vyžehlit si něco", nebo "vyžehlit si to u někoho" přešel do běžné mluvy a vyjadřuje nápravu chyb, provinění, prostě urovnání toho, co nemělo být.

V současnosti známe stále běžné žehličky na prádlo jako v minulém století, ale jsou i žehličky se speciálním využitím (na kravaty, límce, na záclony, dokonce i žehličky na vlasy, také na peť). Většina současných žehliček na prádlo v sobě obsahuje to, bylo ještě v nedávné době považováno téměř za luxus, tedy napařovací program.

Design současných žehliček hýří zajímavými tvary i barvami, a tak získávají zákazníky nejenom účelností, ale i estetickým vzhledem.

Žehlička Philips GC 3720/02 Eco Energy Care

Tato žehlička představuje skromnější rovinu od firmy Phillips (cena 118,- Kč), která v sobě zcela samozřejmě obsahuje napařovací program (stálý výstup páry 40 g/min, parní ráz má 130 g/min). Příkon má 2400 W a výrobek zahrnuje další zajímavé výhody jako systém Drip Stop na zabránění odkapávání a "perfektně kluzkou plochu", jak deklaruje výrobce. Jde o velice slušný standard s vyváženým moderním designem. Díky redukci nevyužité páry šetří údajně až čtvrtinu elektrické energie.

Philips GC9230/ 02 PerfectCare systémová parní žehlička s technologií Optimal Temp

Žehlička od Philipsu stojí na druhém konci cenového žebříčku. Stojí 6 496 korun a je nabízena sloganem, že jde o "revoluční žehličku". Tato sdělení ukrývá fakt, že tato parní žehlička nemá v sobě zabudovaný ovladatelný termostat, sama reguluje teplotu podle materiálu, který má "pod sebou". Přistroj už skoro nevypadá jako žehlička, ale futuristický design zde určitě není na závadu.

Hairway - Profi keramická digitální žehlička na vlasy

Z žehliček na vlasy si je možné vybrat právě tento kus. Stojí 1 250 korun, má 25 mm ultrahladké keramické plochy a při příkonu 170 W dosahuje teplotu 200°C. Je napojena na tři metry dlouhý kabel zajišťující vhodnou manipulaci.

Zatímco žehličky na prádlo nebo na vlasy představují poměrně snadno pochopitelnou a běžnou věc, žehlička na pleť představuje technologii od té původní vzdálenější. Tyto přístroje pracují na bázi ultrazvukových vln nebo laseru a můžeme si je pořídit za ceny od cca 1 560 korun (ION Beauty) do částek šplhajících se ke dvaceti tisícům (například Beauty Laser - 17 030 Kč, ale je zde zahrnuta i Biolampa BIOgene za 19 240 Kč).

 

 

Bojíme se dělat v angličtině chyby. Z ministrů mi bylo smutno, říká učitel Broňa | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama