reklama

Jaké módní doplňky na hlavě se nosí? Víme to!

Oblíbeným doplňkem hlavy jsou extravagantní ozdoby. Klobouky, květiny a další doplňky letí!

Foto: Reuters

Jaké doplňky se nosí na hlavě? Jsou kloubky ještě in a nebo už dávno ne?

Zjistili jsme nejnovější trendy v módních doplňcích!

Co se nosí na hlavě?

K oblíbeným doplňkům hlavy patří v současnosti podle modistky Daniely Veselé takzvané fascinátory - drobné i extravagantní ozdoby ve vlasech a malé trendové kloboučky. Tento dekorativní módní prvek pozvolna nahrazuje po estetické stránce klasické klobouky, podle modistky má vytvářet dojem koketnosti a hlavně ženskosti.  "V posledních pár letech v zahraničí a letos hodně i tady se nosí fascinátory. Spousta zákaznic mi řekne: 'Já bych chtěla něco menšího do hlavy...' Ony vlastně nechtějí klobouk jako takový," řekla modistka Veselá.

Z čeho se doplňky vyrábějí

Fascinátory se vyrábějí z materiálů podobných jako klobouky. Fantazii se podle modistky meze nekladou ani při výběru zdobení od decentních perel, krajek, paspulek, květin až po výrazné barevné peří a abstraktní tvary. Záleží přitom, o jakou příležitost a styl oblečení jde, stále častěji se volí také jako doplněk svatebních šatů. Ženy by však měly dodržovat zásadu nosit fascinátor na straně hlavy či těsně nad čelem.

"I Češi, a to především mladší generace, se postupně v módě emancipují a snaží se najít svůj osobitý styl," uvedla modistka Kateřina Čadová, ačkoli jsou podle ní klobouky v českém prostředí v porovnání se zahraničím mezi módními doplňky stále "popelkou".

Kate Middletonová klobouky zpopularizovala

Fascinátory se objevily již v 16. století, na dvoře anglického panovníka Jindřicha VIII. si ženy své účesy zdobily peřím a drahými šperky. V novém tisíciletí se vrátily do módy díky evropské šlechtě. Loni jejich popularita vzrostla zejména díky svatbě prince Williama a Kate Middletonové, pro niž jsou fascinátory oblíbeným doplňkem šatníku. Zralé ženy volí fascinátory ve tvaru menších klobouků nebo raději klasické klobouky. Trendy se u nich projevují především víc ve zdobení a barvách než ve tvarech a nepodléhají tak módě. Stejně jako třeba kabelka jsou oděvním doplňkem, a jejich volba se proto řídí podobnými pravidly.

Nebojte se klobouků!

V současnosti se klobouky vyrábějí v neomezených tvarových, barevných nebo materiálových variantách. Záleží proto na každém, jaký si najde styl. Na léto se přitom podle Veselé nosí širší klobouky, naopak tvary ve stylu 20. a 30. let jsou vhodnější na zimu ke kabátům. Pokud není žena zvyklá nosit klobouky, Čadová doporučuje začít s barety, nebo se slušivými menšími klobouky s kratší krempou. Ideální jsou podle ní klobouky zvonkového tvaru nebo třeba původně pánské klobouky typu fedora, tedy s krempou směřující vpředu dolů, vzadu zvednutou.

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama