reklama

Co o vás napoví barva vlasů?

Čtyři základní odstíny znamenají pro ženu a především muže kolem ní podstatnou část image

Foto: schwarzkopf.cz

Každá žena občas přistoupí k některým změnám svého vzhledu. Patří mezi ně také barva vlasů. Dochází k tomu z mnoha důvodů, přičemž některé mají docela prozaický estetický motiv.

Změna barvy vlasů však mnohdy vypovídá i o tom, v jakém období se právě nachází majitelka ozdoby své hlavy.

Zrzavá barva: erotický přístup ke světu

Nejdříve se zaměříme na agresivní odstín zrzavé barvy, demonstrující vnitřní sílu ženy. V takovém případu před sebou objevujeme proměnu dřívější klidné, možná dokonce i vyrovnané osobnosti v lovkyni. Nemusí se vždy jednat pouze o barvu zrzavou, ale jsou možné i jiné varianty a odstíny zasahující přes barvu červenou do vysloveně rudé. Agresivita takové barvy není pouze projevem erotického přístupu ke světu, ale může vypovídat i o nástupu "dobýt" významných úspěchů v kariéře v zaměstnání, politice, umění. Tato barva je vhodnější pro mladé dívky chystající se uchopit všechny příležitosti světa, ale dámy o něco starší zvolí tuto barvu na vlasy právě v okamžiku, kdy touží pokořit přítěž přibývajících let a zařadit se do čela žen na špici soutěžích o místo na slunci.

Blond odstíny nosí kladné hrdinky

Vzhledem k všeobecnému klišé, že blondýna je milé stvoření, si žena barví vlasy na blond, chce-li vyhlížet něžně, romanticky. Láká tak muže pomýšlející na rodinný život, nabízí jim touto formou ideální přístav pro ukotvení v ruchu života. Blondýna je mimo jiné archetyp známý z pohádek. Bývají takové většinou princezny, zvláště ty "kladné".

Černé vlasy: věčné tajemství

Na rozdíl od blonďatých romantiček, ženy, které se obarví na černo demonstrují niterný přístup, nastavují světu (a mužům) tvář věčného tajemství, které (za jistých okolností) může být odhaleno. Jde o představení jistého druhu osamělosti, který v sobě nese znaky představy o vlastní výjimečnosti. Půjde tedy většinou o komplikované osobnosti, nikdy ale nelze konstatovat, že takové ženy si nepřejí vytvořit vztah. Tento vztah je ale, dodejme, z hlediska dámy s vlasy obarvenými na černou barvu, možný pouze za určitých podmínek.

Hnědá barva: klid, mír, přirozenost

Ženy s hnědými vlasy jsou podle tohoto vzorce méně komplikované, vystavují světu na odiv svoji přirozenost. Je možné usuzovat, že takové ženy se vciťují do problémů druhých lidí a hodlají s nimi žít v klidu a míru. Z toho důvodu se tato barva vyskytuje častěji na hlavách dam středního věku, takových, které vědí, o čem je život a nemají ambice radikálně předělávat to, co je jednou dané.

Na závěr je třeba připomenout, že žena je bytost rafinovaná a určitě ne jednoduchá. Protože "zdání mnohdy klame," nedáme vždy pouze na barvu vlasů, ale musíme pečlivě zkoumat všechny pohnutky těch, které nás obklopují a snaží se na nás udělat dojem různými způsoby.


Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama