reklama

Pohádka na víkend: Když vypráví tatínek...

Největší legrace je, když pohádky vypráví tatínek. Tatínek pracuje někdy dlouho do noci a druhý den má oči jako čárky. Přesto sebere všechnu sílu a jde do Míšova pokoje vyprávět pohádku.

Táta s dětmi
Táta s dětmi | Foto: Profimedia.cz

Největší legrace je, když pohádky vypráví tatínek. Tatínek pracuje někdy dlouho do noci a druhý den má oči jako čárky. Přesto sebere všechnu sílu a jde do Míšova pokoje vyprávět pohádku.

Vypráví o kouzelné fazolce, co rostla a rostla a rostla. Pak se udělá ticho. Po chvíli Míša zavolá: „Tatíííí! Povídej!" Tatínek se vzbudí a pokračuje o vlkovi, který číhá v křoví na holčičku v červeném čepečku. Když se holčička objeví, vlk otevře tlamu a klap… zaklapne ji naprázdno, protože... „Tatííííí!" volá Míša a tatínek pokračuje.

Karkulka ucukne před vlkovou mordou a hop, už se houpe na větvi nejbližšího stromu. Je to šikovná holčička, vždyť chodí s maminkou v úterý do tělocvičny, a tak se vyhoupne výš a ještě výš a už leze po obřím fazolovém stonku dál a dál a dál. „Tatí!!!" cloumá Míša tatínkovou hlavou v peřinách. Tatínek si podepře hlavu hrochem Eduardem. Vlk marně štěká u kmene obří fazole, Karkulka už je vysoko nad ním. Je tak vysoko, že vidí celý les i s babiččinou chaloupkou, vidí rybník s vodníkem Puškvorácem na vrbičce u lávky a vidí taky zámek, kde spí princezna Líza Dřímánková, protože je zakletá.

Pak Karkulka vyleze ještě výš, až nad mraky, pod ní je bílo a nad ní jen modré nebe, slunce a stonek fazole.  Zacloní si oči, aby se koukla, kam ještě stonek pokračuje. A teď se zdá, jako by někdo lezl proti ní dolů. Kdo to jen může být?

„Je to princ?" ptá se Míša.  „Je to priiiiinc?! Tatíííí?!" volá Míša a tatínek rychle povídá dál: Samozřejmě, že je to princ. Právě vyrazil z Fazolového království tam nahoře, protože se dozvěděl z písniček a pohádek o zakleté princezně dole na zemi. Princ pozdraví Karkulku, zeptá se jí na cestu do zámku a rychle klouže po fazolovém stonku dolů. Jenže pár metrů nad zemí princi uklouzne zlatý střevíc a fííííííííí, princ letí, letí, letí - rovnou do kožichu naježeného vlka, který čeká pod fazolovým kmenem. Bum!

A tak se stane, že fazolový princ jako jediný přijede do zámku na vlkovi, jak předpověděla pověst. Vyběhne po mramorových schodech do vysoké věže, skloní se nad princeznou a... „Tatíííííí! Povídej!" Jenže tatínek teď už doopravdy spí. Teď už s ním nic nehne. Tak snad zítra. Zítra se Míša dozví, jestli Karkulka navštívila babičku, nebo Fazolové království. A taky jak se budí princezny.
 
Dobrou noc!

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama