reklama

V naší krvi je tajemství zdravé pleti

Od minulého roku provádějí i naši odborníci převratnou techniku omlazováni pleti obličeje. Plazmaterapie, léčba vlastní upravenou krevní plazmou, se již delší čas používá v medicíně

Naše pleť představuje něco jako "okno" do našeho životního stylu. Vnější vrstvy pleti se zcela obnoví za 28 dnů, což umožňuje přesun mladších a zdravých pleťových buněk směrem k jejímu povrchu.
Naše pleť představuje něco jako "okno" do našeho životního stylu. Vnější vrstvy pleti se zcela obnoví za 28 dnů, což umožňuje přesun mladších a zdravých pleťových buněk směrem k jejímu povrchu. | Foto: www.nivea.cz

Plazmaterapická léčba spočívá v procesu, kdy je pacientovi odebrána krev a po úpravách opět vrácena. Tyto úpravy spočívají v centrifugaci, po níž se v krvi počet krevních destiček až čtyřikrát zvýší. Po zpětné aplikaci tak dojde k masivní regeneraci v cílové oblasti.

Při zákroku se na pokožku nejčastěji používá nejdřív frakční laser a poté je upravená plazma nanesena na kousku hedvábí. Aktivace buněk vyvolaná materiálem zahlazuje jemné vrásky kolem očí, čela a horního rtu údajně natrvalo, byť několik týdnů trvá, než je váš obličej napnutý jako zamlada.

Kromě zákroku je možno použít i krémy na bázi krevní plazmy, jejich účinek je však dočasný. Plné efektivity lze dosáhnout opakováním zákroku - pokud je vám mezi pětatřiceti a padesáti lety, měli byste si obnovovat zdravou pleť jednou ročně, po padesáti už dvakrát, což  při bezbolestnosti tohoto zákroku nikoho nezatíží.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama