reklama

Co je pravdy na pověrách o vlasech? My to víme!

Zacházejte se svými vlasy podle pravdivých informací, ne pověr.

Foto: Isifa/Thinkstock

Vlasy jsou korunou krásy a povídá se toho o nich opravdu hodně. Jak už to tak bývá, zdaleka ne všechno je pravda. Některými známými a osvědčenými „pravdami" si můžeme spíše ublížit, a proto je třeba se zajímat o to, jak to s vlasy a péčí o ně opravdu je.

Především je dobré vědět, že kvalita vlasů je záležitost genetická, tudíž ji sebelepší péčí výrazně nezlepšíme. Pro zvýšení lesku si vlasy rozhodně neoplachujte studenou vodou, protože tak nesmyjete dokonale zbytky šamponu, vlasy budou slepené a pokožka hlavy podrážděná. Jejich růst také neurychlíme, rostou všem lidem přibližně stejně, tzn. něco málo přes centimetr za měsíc.

Jejich konečky se časem třepí a lepší než je různými kosmetickými přípravky vylepšovat je pravidelné zastřihování.Krásu a lesk jim nedodáme častým kartáčováním, spíše je polámeme, nepoužíváme-li správný kartáč. O této stránce péče je vhodné se poradit s kadeřníkem.

Lupy jsou vrozený problém

Pokud trpíte suchou odlupující se pokožkou, nejde o lupy a pomohou vám vhodné vlasové přípravky. Lupy jsou zdravotní, ne kosmetický problém a bývá k nim vrozená dispozice, proto je potřeba se obrátit na lékaře, který vám doporučí vhodnou léčbu.
Rozhodně neplatí velmi zakořeněný názor, že každodenní mytí vlasům škodí.

Pokud používáme vhodné přípravky na náš typ vlasů a nezatěžujeme je přesoušením, není jejich denní mytí na škodu. Každému z nás  však denně vypadne až sto vlasů, po umytí až třikrát víc, což je třeba mít v tomto případě na paměti. Někdo trpí zvýšeným vypadáváním vlasů ještě více v období jara a podzimu. Hodně mýtů se také váže ke kondicionérům a barvení vlasů.

Nezapomeňte na kondicionér

Šamponem vlasy umyjeme, ale i odmastíme a zbavíme jejich ochranného filtru. Kondicionér dodá zpět jejich ochranu a výživné látky, proto je pro ně velmi prospěšný.Co se týká barvení vlasů, na trhu existuje množství kvalitních přípravků, které nejsou zdravotně závadné, pokud dodržujeme pokyny výrobců o jejich použití.

Zvýšenou pozornost zde musí jejich složení věnovat lidé alergičtí na určité látky, v těchto případech je vhodnější spolupráce s kadeřníkem, který má s barvami na vlasy hodně zkušeností.Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama