reklama

Udělejte si test, zjistíte, jaké nemoci vás čekají

Genetický test si může nechat udělat kdokoli. Odhalíte, jaké nemoci nás v budoucnu čekají a můžete se jim vyhnout!

Foto: Profimedia.cz

Věda již postoupila tak daleko, že je možno včas určit geny a jejich kombinace, které v budoucnu vedou ke vzniku infarktu, cukrovky, rakoviny, osteoporózy a dalším strašákům naší doby.

Jde o velký pokrok v přístupu k pacientovi a jeho léčbě, neboť k ní dochází v době, kdy ještě nepociťujeme žádné příznaky nemoci! Lékaři test vyhodnotí a individuálně doporučí preventivní opatření, která při jejich dodržování pomohou vyvarovat se nepříjemným nemocem. Podle rodinné anamnézy lékař dokázal odhadnout, jaké problémy nás v budoucnu čekají, ale byl to jenom nepatrný střípek toho, co odhalí genetický test.

Pozor na potící se dlaně

Pro nevěřící Tomáše, případně toho, kdo se bojí nechat moderní vědu nahlížet přímo do svého těla, jsou určeny jiné možnosti zjištění případného zdravotního ohrožení. Sledovaly to už naše babičky a mnohé z toho vycházelo - stačí si dobře prohlédnout své ruce, zejména levou. Upocená dlaň signalizuje onemocnění štítné žlázy, suchá a červená onemocnění jater.

Baňkovité prsty varují - pozor na plíce a jejich často zhoubné onemocnění, oteklé prsty pak často značí vyšší cholesterol. Bělost nehtů vypadá na problémy s ledvinami a jejich modrání srdeční potíže.

Možností prevence nemocem tedy existuje dost, jinak je to však s přístupem ke svému zdraví ve chvíli, kdy nám viditelně nic nechybí. Ale to už je záležitost každého z nás! 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama