reklama

Roste obliba zájezdových poukazů

Roste zájem o dárkové poukazy. Podarujte své blízké i vy

Dovolená horách
Dovolená horách | Foto: http://amplion.centrum.cz

Zájem o dárkové poukazy na dovolenou letos vzrostl o 21 procent oproti loňskému roku. Češi v roce 2011 v průměru pořizovali certifikáty v hodnotě 7600 korun. Ukázaly to obchodní statistky cestovní agentury Invia.cz vyhodnocené měsíc před Štědrým dnem. Největší poptávka je tradičně až v prosinci, před Vánocemi se prodá zhruba čtyřicet procent certifikátů z celkového ročního objemu.

Výhody poukazu

Poukaz na nákup zájezdu se stává stále oblíbenější formou vánočního dárku. Cestovní agentura Invia.cz v loňském roce prodala 38 procent poukazů až v prosinci. Výhodou dárkových certifikátů je, že si obdarovaný může zvolit termín pobytu i destinaci podle vlastních představ. Poukaz je navíc možné uplatnit kdykoliv během jednoho roku. Hodnotu certifikátu určuje sám zákazník, průměrná cena dárkového poukazu se před Vánocemi zvyšuje.

"Obecně narůstá obliba pořizování dárků v podobě certifikátu v určité hodnotě. Tento trend lze nejvíce pozorovat na trhu cestovního ruchu. Málokdo si troufne pořídit konkrétní zájezd jako dárek, proto je poukaz ideálním řešením," sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz.

Druhy dárkových certifikátů

Zákazníci cestovní agentury Invia.cz mohou vybírat ze tří druhů dárkových certifikátů. Společnost registruje největší poptávku po poukazech na pobyty u moře, které tvoří 70 procent z celkového prodeje poukazů. Pětina zákazníků pořizuje certifikáty na zimní zájezdy, které se vztahují především na lyžařské zájezdy  do tuzemských i zahraničních středisek. O poukazy na poznávací zájezdy po Evropě má zájem deset procent zákazníků cestovní agentury.

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama