reklama

Pět tipů, jak prodat nepotřebné věci na internetu

Po vánočním úklidu a nadělování dárků se nám doma nakupilo mnoho věcí, které nemáme kam dát, nebo se nám prostě nehodí. Máme pár rad, jak snadno je prodat na internetu

Foto: Ondřej Besperát

Věci, které nevyužijeme, nebo které už jednoduše nemáme kam dát? Pryč s nimi. Nejrychlejší způsob je prodat vše nakupuje na internetu. Ve spolupráci se společností HyperMedia, která provozuje inzertní portál HyperInzerce.cz jsme připravili pár rad, jak nejlépe zboží na internetu prodat.

V první řadě je dobré využít inzertních aukčních serverů. Velmi pohodlnou variantou jsou klasické inzertní portály. Aukce se musí sledovat, a pak oslovit výherce s nabídkou zboží, kdežto zájemci o koupi na inzerát se ozvou sami. Je třeba vědět, že specializovaným aukčním serverům se musí zaplatit provize z prodeje.

Pro začátek si musíme vytvořit nejlepší popis předmětu, který chceme prodat. Uvádějme důležité údaje o prodávaném zboží. Při prodeji elektroniky je třeba popsat přesný typ a značku produktu. Je třeba vžít se do role hledajícího, a uvést všechny informace, které by zajímali nás v pozici nakupujícího.

Návštěvníci serverů hledají zboží v základních kategoriích. Výběru správné kategorie se musí věnovat velká pozornost. Platí to zejména pro automobily, sportovní potřeby, kuchyňské spotřebiče nebo nářadí. Jen v tom nejkrajnějším případě zvolme kategorii "Ostatní spotřebiče" nebo podobné neurčité rozřazení.

Čím lepší fotografii u prodávaného předmětu budeme mít, tím větší šanci na prodej máme. Musí na ní být dobře rozeznatelný stav. Fotografie pořizujte za denního světla a pomocí fotoaparátu nebo hodně kvalitního mobilního telefonu. Aby kupující získal větší jistotu, je dobré uvés stručnou informaci o tom, proč zboží prodáváme a v jakém je doopravdy stavu. Jako prodejci bychom neměli zamlčet žádnou vadu, opotřebení ani další nedostatky.

U dražších předmětů je dobré si s kupujícím domluvit osobní předání. Vyhneme se tak zbytečným nedorozuměním při posílání balíků poštou a platbách na dobírku.  

  

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama