reklama

Jak se zbavit pracovního stresu za pouhých pět minut?

Valí se na vás hromada úkolů, neschopná kolegyně vám přidělává práci a vy pracujete v čím dál větším napětí, vzteku a stresu? Přečtěte si, jak zklidnit mysl během několika minut.

Foto: Isifa/Thinkstock

Valí se na vás hromada úkolů, neschopná kolegyně vám přidělává práci a vy pracujete v čím dál větším napětí, vzteku a stresu? Abyste takové situace zvládla, je třeba se uklidnit a udržovat chladnou mysl. To se ale snadno řekne, že? Díky následujícím tipům se to ale snadno i provede.

Ať už vás stresují kvanta práce, protivný šéf, nebo to, že vám něco nejde, důležité je stresu nepodléhat, protože pak jde všechno ještě hůř. Někdy přitom stačí opravdu málo, abyste se oklepali a zklidnili. Vyzkoušejte jeden z rychlotriků, který proti pracovnímu stresu doporučuje server WMN Life.

Protáhněte se

Když jste ve stresu, máte většinou ztuhlé i tělo. Když ho uvolníte, uvolní se i vaše mysl. Soustřeďte se hlavně na zádové svaly, ramena a krk. Protáhněte se kdykoli, kdy se na vás během dne začne všechno valit.

Zacvičte si

Ještě lépe než pouhé protažení, které můžete provádět i na židli, funguje pět nebo deset minut cvičení. Můžete skákat na místě, dělat dřepy, kliky, běhat do schodů, svižnou chůzí obejít blok. Důležité je rozpumpovat krev v žilách. Všechno se pak zdá snadnější a bude se vám lépe přemýšlet.

Dejte si čaj

Stres možná většinou řešíte kávou, ale bylinkový čaj funguje mnohem lépe. Zejména heřmánek a máta skvěle zbavují únavy i vzteku a stresu. Svým výzkumem to dokonce potvrdili vědci z NASA. Skvěle prý funguje i pouhé aroma těchto bylinek. nějaká aromalampa tedy také nebude úplně od věci.

Běžte pryč

Klidně spojte příjemné s užitečným a pokud je potřeba do práce něco zařídit někde ve městě, ujměte se toho a vyrazte. Už jen ta změna pracovního prostředí vám prospěje. Variantou tedy může být popadnout počítač a jít na chvíli pracovat někam jinam, i kdyby jen na chodbu. Samozřejmě pokud vám něco podobného zaměstnání umožňuje. Pokud se nemůžete hnout z místa, využijte alespoň obědové pauzy a běžte na chvíli někam mimo své pracoviště.

Pokecejte si

Pokud se potřebujete rychle uklidnit a získat nadhled, abyste neřešili pracovní věci v přehnaných emocích, běžte si na pár minut popovídat s někým nezávislým. Zeptejte se recepční, jaký byl víkend, zavolejte kamarádce, nebo se klidně zeptejte zákazníka či klienta, jak se dnes má. Využít samozřejmě můžete i kolegy, pokud zvládnou se chvíli nebavit o práci. Funguje to skvěle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 tipů, jak si říct o zvýšení platu a neudělat chybu

Nepotřebujete víc dovolené? Víme, kolik je tak akorát

Po dovolené: Jak se nenechat semlít v práci

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama