reklama

Cena Sophia je ve vašich rukou. Hlasujte pro nejzajímavější projekt

Kateřina Jelínková: Projekt Brožurka pro maminky "andílků"

Ročně přijde o nenarozené miminko (nebo krátce po porodu) cca 400-500 maminek. Téma je však víceméně tabu a maminka je tak v bolesti  "hozena do vody" bez informací. Jednou z maminek, které tento bolestný zážitek potkal, je i Kateřina Jelínková, která po ztrátě svého miminka našla sílu a sepsala Praktického rádce pro maminky andílků, které přijdou o nenarozené miminko a musí jej porodit.

Brožurka obsahuje informace k porodu, co je potřeba zařídit doma po porodu (rodný list, mateřská, pohřebné, atd.), doporučené lékařské vyšetření po ztrátě miminka, jak se vyrovnat s reakcemi okolí, jak se připravit na další těhotenství a odkazy na zdroje, kde hledat pomoc. "Zařídila jsem grafické zpracování, našla jsem partnery, kteří se podíleli na tisku několika tisíc brožur. Rozeslala jsem brožurku do všech porodnic (celkem 90 zásilek), aby ji dávali maminkám ve chvíli, kdy se dozví špatnou zprávu," říká Kateřina Jelínková.

Proč projekt vznikl

Brožurka má pomoci maminkám, které přišly o miminko v nejtěžších chvílích. Ukázat jim, že nejsou v té bolesti samy. Dát jim naději, že se "to děje" a že se většina z nich se miminka v náručí dočká.

Brožura je ke stažení zde.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama
reklama