reklama

Inspirace: Svatební kytice podle typu postavy i šatů

Nevíte, jaký typ svatební kytice si vybrat? Vybírejte podle postavy a zvolených svatebních šatů. Inspirujte se v naší galerii

Foto: ISIFA/Thinkstock

Svatba snů si žádá věci promyšlené do detailů. Velmi často se setkáme s méně vhodnou volbou svatební kytice. Podle čeho vybírat tvar i druh květů? Myslete na svou postavu a typ svatebních šatů.

Jak správně zvolit tvar k nevěstě a vybraným šatům? Podívejte se na stručný popis jednotlivých kytic a šatů a zvolte si vazbu přesně šitou na míru vaší postavě.

Vybíráme kytici podle postavy...

Berte zřetel i na typ postavy. Každá z nás je prostě originál. Vazby se rozdělují na dívčí, elegantní, sportovní, klasické, extravagantní a romantické. Nebojte se sladit svatební kytici podle preference barev, druhu líčení či barvy pleti. Profesionální květinářství vám doporučí i vhodnou vazbu pro jarní, letní, podzimní nebo zimní svatbu.

Raději opusťte jednu z podivných tradic, kdy kytici vybírá ženich. Většinou totiž neví, jaké máte šaty, účes ani líčení. V neposlední řadě se zamyslete nad tím, jaká vám byla nadělena postava. Je vám jistě jasné, že malá nevěsta nemůže mít kytici s dlouhou rukojetí, která by jí sahala až pod kolena, a naopak plnější postavy by neměly sáhnout po kulaté a malé.

Typy svatebních kytic:

Kulatá

Klasický a nejvíce žádaný tvar. Jednotlivé květy jsou poskládané vedle sebe. Při pohledu z vrchu mají pravidelný obloukovitý tvar. Jsou s přirozenými stonky nebo nadrátkované, navatičkované či vpichované. Velmi oblíbený je rozšířený květ o další okvětní plátky, které vytvoří bohatší objem, ale zachovají jednoduchost a eleganci.

Kulaté se hodí k menším a štíhlejším postavám. Výborně pasují ke korzetovým šatům s bohatou sukní. Máte-li odhalená ramena, pak neváhejte a sáhněte právě po kulaté.

Slza

Jde o vhodné řešení, pokud nevíte, zda chcete kulatou, či převislou. Kytice na jedné straně vystupuje mírně do špičky. Mezi oblíbené patří i tvar srdce. Tento motiv se dobře aplikuje na svatební kabelky. Elegantní vazba pro menší nevěsty s navrstvenými sukněmi.

Převislá

Kytice s těžištěm ve vrchní části, tedy tam, kde je uvázaná. Drobné detaily a části přepadávají směrem dolů. Rozdělují se na kapky, vodopády, svazek, kaskádu či oblouk. Používají se jak přirozené stonky, tak i jednotlivé nadrátkované květy.

Hodí se k empírovému střihu a vyšší postavě. Nebojte se ji zvolit, pokud jste plnoštíhlá a čekají vás šaty s korzetem a jednodušší sukní.

Anglická kapka

Za tento tvar si nejspíš dost připlatíte. Uvázat kapku je časově náročnější a spotřebuje se hodně materiálu. Celá kompozice se drátkuje a navazuje. Těžiště je v horní části a tvar převisu lze zvolit rovný či zakřivený.

Tomuto tvaru se vyhněte, máte-li bohaté princeznovské šaty. Celkový dojem vypadá lacině. Využijte kapku k jednoduchým, moderním či extravagantním šatům. Rozhodně se nehodí k silnějším bokům, které ještě více zvýrazní.

Extravagantní

Jsou to všechny ostatní, které se jednoduše nedají přiřadit. Patří sem košíčky, koule, závěsy na předloktí, kabelky atd. Hodí se pro méně tradiční šaty nebo jednoduché. V neposlední řadě potřebují určitý typ nevěsty. Vše musí působit nenásilně a uceleně.

Zepter

U tohoto tvaru se dbá na jednoduchost a dlouhý stonek. Mohou být uvázané dokulata a drží se jako žezlo vzhůru nebo postupné navázání opřete o předloktí. Nejoblíbenějšími květy jsou kaly, které seženete i v netradičních barvách: zelená, fialová, lososová či vínová. Zepter se hodí k jednoduchým šatům (elegantní, moderní). Výborně pasují k nevěstám vyšší postavy. Báječně odvádí pozornost od širších boků.

Čtěte také: Malé svatby jsou v kurzu. Musí ale být romantické

Kytice versus svatební šaty

  • Princes: Korzetové šaty s větším objemem sukně
  • Převislá svatební kytice bude tou pravou volbou. Záleží, zda máte delší závoj, či nikoliv. Pokud máte jen šaty, nebojte se použít květy i do vlasů.
  • Empírové: Rozvolněné, s vysokým pasem bez korzetu. Ideální je zepter (žezlo) nebo případné kornouty či kulaté, ale s prodlouženými stonky či jinými protaženými doplňky.
  • Pouzdrové: Štíhlé a přilnavé, které kopírují postavu. Zvolte elegantní, kulaté, kornouty nebo snopky. Délka stonků záleží na výšce nevěsty. 
  • Áčkové: Rozvolněná spodní část do tvaru A, vypasovaný pas. Rozvolněné kytice s lehkým přepadem, kapkovité nebo květinové dekorace ve tvaru srdce či oblouku.
  • Kostýmky: Kalhotový nebo se sukní. Nebojte se kulatých nebo originálních náramků či kornoutů zavěšených na ruce.
  • Ramínkové: Štíhlý pas s rozvolněnou sukní a ramínka. Vhodné budou kulaté kytice či převislé s elegantním a romantickým dekorem.

zdroj: flowerbed.cz, svatební-průvodce.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

SVATBA: Jak ušetřit čas, nervy i peníze?!

Trend, který musíte mít: Geometrické vzory. Jak je nosit?

Nová metoda hubnutí: Pumpujte si sami jídlo z břicha!

 

 

 

 

Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama