reklama

Hugo Boss je německá módní značka se sídlem v Metzingenu. Díky své eleganci, perfektnímu zpracování materiálů a kvalitě patří mezi nejvýznamnější módní značky s pobočkami po celém světě. Její minulost je však poseta skandály.

Pohnutá historie Hugo Boss

Zakladatelem je Hugo Boss, který vytvořil svou společnost v roce 1923. Firma brzy zbankrotovala kvůli finanční situaci v Německu, přesto se však znovu dokázala postavit na nohy. Její majitel a společnost samotná mají za sebou však nechvalně známou minulost. Hugo Boss se přidal před druhou světovou válkou k nacistům a jeho značka byla na uniformách vojáků SS, SA, Hitlerjugend a později i důstojníků Wehrmachtu. Po válce musel Boss zaplatit vysokou pokutu, byl zbaven práva volit a podnikat. Zemřel v roce 1948, jeho společnost však přežila a hlavní důraz přenesla na pánskou módu.
V devadesátých letech minulého století se Bossovi potomci dostali do soudní pře kvůli válečným zajatcům, které využil Hugo Boss za druhé světové války na nucené práce. Dědicové firmy se k soudnímu procesu nevyjádřili, dodali však, že si stále stojí za dřívějším rozhodnutí nezavírat oči před minulostí, ale zabývat se budoucností společnosti. Firma nakonec finančně přispěla na kompenzaci zajatých pracovníků.
V roce 2010 se o společnosti mluvilo opět v jiné souvislosti, než s módou. Herec Danny Glover bojkotoval Hugo Boss po rozhodnutí o uzavření výrobního závodu v Ohiu. Tehdy se zaměstnanci vzbouřili kvůli razantnímu snížení platu. Společnost nakonec přes mediální tlak od záměru ustoupila.

Hugo Boss dnes

Společnost má dnes přes šest tisíc prodejen ve více než stovce zemí na světě. Výrobní místa má v mnoha lokalitách jako je Turecko, Polsko, Itálie, Spojené státy a samozřejmě Německo.
Firma má dvě základní značky, Hugo a Boss:
Boss Black je pánská i dámská konfekce klasické a zralé módy.
Boss Orange nabízí bohémskou módu.
Boss Selection je pánská vysoce kvalitní a designová móda.
Boss Green je dámská a pánská sportovní konfekce především pro hráče golfu.
Hugo je kolekce, která se blíží evropskému stylu.
Značka Hugo Boss se zaměřuje i na výrobu parfémů.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama