reklama

Jak slavíme Silvestr podle zvěrokruhu

Někteří z nás tento den využívají k tomu, aby bilancovali své úspěchy i prohry v pomalu končícím starém roce, jiní zase přemýšlejí nad tím, co nového jim asi přinese rok příští.

Foto: iStock

Poslední den v roce však také oslaví svůj svátek nositelé tohoto prazvláštního latinského jména, které můžeme volně přeložit jako "muž z lesa". Silvestr získal svůj svátek podle papeže Silvestra I., jenž právě v tento den (v roce 335 n. l.) zemřel. Pro zajímavost, v roce 2009 bylo v České republice matričními úřady evidováno pouhých 454 Silvestrů.

Jak si užívají oslav ohnivá znamení

Temperamentní Berani rozhodně nehodlají sedět doma a sledovat v televizi silvestrovské pořady, poslední den v roce by rádi zažili nějaké opravdu adrenalinové vzrušení. Lvi bývají rádi středem pozornosti, proto budou chtít Silvestr strávit v nějaké honosné společnosti, kde mohou ukázat své královské kvality. Věčně optimističtí Střelci milují společnost, zbytečně byste se pokoušeli vylákat je na procházku do lesa.

Oslavy podle vodních znamení

Raci mohou být z bilancování končícího roku poněkud depresivní, proto se raději uchýlí do bezpečí domova a pojmou oslavu konce roku spíše podomácku. Pro Štíry je zbytečné cokoli plánovat, jako obvykle se rozhodnou podle nálady, jenom by si měli dát pozor na provozování silvestrovských ohňostrojů, aby nedošlo k úrazu. Ryby by rády strávily silvestrovský večer v komornějším prostředí, nejlépe na večírku v nějakém uměleckém klubu či v divadle.

Konec roku u zemských znamení

Býci jsou velcí požitkáři, silvestrovskou oslavu s největší pravděpodobností prožijí v baru s dostatkem kvalitního alkoholu. Panny zřejmě zahrnou do svého silvestrovského programu hlavně práci, raději s nimi na večer moc nepočítejte. Kozorohové se pokusí využít večerní společenské akce k získání potřebných kontaktů, které jim pomohou při cestě vzhůru.

Jak se baví vzdušná znamení

Protože Blíženci bývají neustále v rozletu, je velmi pravděpodobné, že nezakotví na jednom silvestrovském večírku, ale budou korzovat mezi vícero společenskými akcemi. Pokud toužíte po tom, aby se váš známý ve znamení Vah zúčastnil nějaké plánované oslavy, začněte s přemlouváním už v říjnu, jinak budete svědky toho, že ještě o silvestrovském večeru v tom nebude mít jasno. Vodnáře najdete na Silvestra všude tam, kde to opravdu žije, čím bláznivější večírek, tím lépe.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama