reklama

Co vám radí karty na červen: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

Prázdniny se kvapem blíží a léto je na spadnutí. Co si pro vás první letní měsíc nachystal? Co vám pro nadcházející období předpovídají tarotové karty, nač se připravit, na co se těšit a čemu se raději vyhnout? Přečtěte si v novém výkladu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Červen je měsícem rozkvetlých luk, zvolna nastupujícího léta, dlouhých slunných dnů a romantických nocí. Kvetou lípy, červenají jahody, dozrávají třešně. Dětem pomalu končí školní povinnosti a prázdniny už už klepou na dveře.

Z červnových pranostik:

Z červnových pranostik:

  • Červen studený - sedlák krčí rameny
  • Na svatého Jana otvírá se k létu brána
  • Déšť na svatého Víta - špatná budou žita
  • Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září
  • Červnové večerní hřmění - ryb a raků nadělení
  • Od svatého Jana Křtitele běží slunce k zimě a léto k horku
  • Svatý Bonifác, Norbert a Robert jsou malí ledoví muži
  • O Petru-li prší, po třicet dní déšť se vrší

Název měsíce je pravděpodobně odvozen od červenání ovoce. Někdy se ale můžete setkat s názorem, že pojmenování souvisí s červy, kteří v tomto období dělají největší škody na budoucí úrodě. Další z teorií hovoří o červci, drobném hmyzu, který se dříve v červnu sbíral, aby se z něho následně vyrábělo červené barvivo.

Astronomické léto začíná 21. června krátce po poledni. Nastává letní slunovrat, noc je nejkratší a den nejdelší. Novoluní v Blížencích čekejte 3. 6., úplněk ve Střelci 17. 6. Noc z 23. na 24. 6. je známá pod názvem svatojánská a často bývá spojována s magií, milostnými rituály a zázraky. Země údajně vydává své poklady a síla léčivých bylin, utržených v té době, je mocnější než jindy.

Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním úzce související srdce. Doporučuje se konzumovat více sezonní zeleniny a ovoce, do salátu lze přidat třeba květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku.

A co radí tarotové karty jednotlivým znamením zvěrokruhu? Podívejte se v naší grafice. 

reklama
reklama
reklama