reklama
 

Než si pořídíte své první vykládací karty

Výklad karet patří k velmi starým věšteckým uměním, která ani s příchodem moderního světa neztratila své kouzlo, a můžeme je využívat ke zlepšení svého života prakticky každý den.

Foto: iStock

Zatímco v minulosti bylo věštění pomocí karet (stejně jako i další věštecké disciplíny) běžnou součástí každodenního lidského žití, dnes při návštěvě vykladače často očekáváme spíše mystický zážitek, který nás povznese za hranice všedních dní. Pokud jste se i vy rozhodli vnést do svého života nový vzrušující prvek a pořídit si svůj první balíček výkladových karet, přinášíme vám pár tipů, jak postupovat při jejich výběru.

Jak vybírat vhodné karty 

V prvé řadě mějte na paměti, k jakým účelům budete karty používat, zda převážně k výkladům, aniž byste se museli dlouze učit teoretické věci, anebo zda chcete významy jednotlivých karet také studovat do hloubky. Úplným laikům se také nedoporučuje, aby si pořizovali méně známé karty, protože by pak mohli mít potíže při přechodu na nějakou standardnější sadu karet. Samostatnou kapitolou je pak Crowleyho tarot, což jsou karty tak výrazně prodchnuté mystikou a symbolikou, že potřebují k úplnému pochopení delší studium, nejsou tedy příliš vhodné pro začátečníky, ačkoli vás svým nádherným provedením přímo vybízejí k tomu, abyste si je koupili. Jako nejvhodnější pro první použití se jeví karty Lenormand, Cikánské karty anebo Rider-Waiteův tarot. Vybírejte ale také intuicí a srdcem, pokud vás osloví nějaké jiné karty, klidně si je kupte, určitě to nebude chybné rozhodnutí.

Karetní systémy dostupné na českém trhu 

V současnosti se můžete setkat na trhu se třemi základními systémy vykládacích karet a jejich různými variacemi. První systém pro všeobecné použití je založený na 36 kartách - Lenormand, Cikánské karty nebo Lunární karty, které se také nazývají obrázkovými kartami. Druhý systém se skládá ze 78 karet a zahrnuje všechny známé i méně známé druhy tarotů - Crowleyho tarot, Rider-Waiteův tarot, Witch tarot, Tarot keltských draků, Kosmický tarot, Egyptský tarot, Osho Zen tarot aj. Ostatní speciální systémy, jako je např. Symbolon, Mariášové karty, Andělské karty, Léčení s vílami, Poselství archandělů nebo třeba Runové karty, disponují různým počtem karetních listů a bývají převážně určeny ke specifickým typům výkladů.

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama