reklama

Americká módní značka Guess působila jako zjevení na začátku osmdesátých let, kdy vznikla. Módní průmysl se tehdy utápěl v nudě a stereotypu a oblečení Guess se zapsalo do mysli zákazníků díky inovativním a nezapomenutelným reklamním kampaním.

Módní historie značky Guess

Na konci sedmdesátých let se z Francie do Ameriky přestěhovali čtyři židovští bratři, původem z Maroka. Bratři Marcianové v roce 1981 založili v Kalifornii módní značku. Spojení francouzské elegance a nekonvenčního západního stylu dalo vzniknout nevšední módní ikoně.
Prvním obrovským úspěchem byly kvalitní džíny „Marilyn“. Ty se vyprodaly během pár hodin poté, co se objevily na pultech obchodního řetězce Bloomingdale´s.
Guess započala svou reklamní kampaň rok po svém založení a v roce 1985 předvedla černobílé fotografie, které se staly legendou a získaly pro značku kromě řady ocenění Clio Awards a rozšíření klientely mezi masy.
Mezi tváře značky patří supermodelky Eva Herzigová, Claudia Schiffer či Laetitia Casta.
Džínové oblečení Guess proslavil i film Zpátky do budoucnosti z roku 1985 s Michaelem J. Foxem v hlavní roli.
V devadesátých letech dvacátého století vzniklo i oddělení Guess Home, které představilo originální a kvalitní ložní prádlo. Devadesátá léta ovšem pro značku znamenal úpadek.
Ten byl rázem zapomenut s rokem 2000, kdy značka Guess předvedla nový styl a look. Reklamní kampaň se stala ještě víc sexy a zaujala mnoho mladých lidí.

Guess jak známe dnes

V roce 2004 oslavila značka dvacet let své kolekce hodinek. Vznikla nová kolekce doplňků, které zaznamenaly úspěch a rozšíření. Guess vytvořila také kolekci finančně dostupnou širší veřejnosti, exkluzivně prodávanou v outletech značky. Představena byla také první rozšíření značky o řadu doplňků a dámské módy pod názvem Marciano.
Rok 2005 znamenal vznik a prodej parfémů. Na jaře se objevila vůně Guess for Women, o rok později v létě také pánská vůně Guess for Men. Sortiment se také obohatil o dětské oblečení. Vedle amerických poboček se značka rozšířila po celém světě.
V roce 2007 se objevil koncept G by Guess zaměřený na mladé ženy a dívky a současně s přijatelnějšími cenami.
Značka Guess je jako doma také v České republice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama