reklama
 

6 destinací, které v roce 2019 navštívit: Kam se vydáte na dovolenou vy?

Taba, Egypt

Egypt patří u Čechů celoročně mezi nejpopulárnější destinace. Po celý rok totiž nabízí teplé počasí, ideální podmínky na koupání a kvalitní služby, ceny zájezdů do Egypta navíc často nepřevyšují ceny evropských dovolených. "Egypt je velmi oblíbený nejen v létě, ale i na podzim a v zimě. Například na Štědrý den i na Silvestra tam vyrazila celkem asi polovina českých turistů mířících za teplem," komentuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je jedničkou v online prodeji dovolených.

Kromě nejznámějších letovisek však turisté mohou při cestě do Egypta zvolit též méně známé cíle. Populární novinkou v nabídce cestovních kanceláří je například město Taba ležící na hranicích s Izraelem. Nabízí komfort podobný větším resortům, oproti nim je ale klidnější a láká na pestrou přírodu v okolí. Nespornou výhodou Taby je její poloha na hranicích země. Díky tomu se můžete snadno vydat za poznáním Izraele, Jordánska i Saúdské Arábie.

Za návštěvu stojí například nedaleký izraelský přístav Eliatu známý svou podmořskou observatoří a delfináriem, při cestě do Izraele pak nesmíte vynechat ani slavnou Zeď nářků v Jeruzalémě.

Milovníci historie by měli zavítat také do Jordánska, kde je k vidění bájné skalní město Petra. Posvátné místo, které je zmíněno i v Bibli, nadchne svou monumentálností a úchvatnou historií, jež sahá tisíce let před náš letopočet.

Rovněž v samotné Tabě je ovšem leccos k vidění. Velkým lákadlem je třeba komplex Taba Heights, kde je možné obdivovat místní původní architekturu i živé plameňáky nebo volavky.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama