reklama
 

6 destinací, které v roce 2019 navštívit: Kam se vydáte na dovolenou vy?

Panama

Čím dál více se zvyšuje obliba států Jižní a Latinské Ameriky. Pozornost si rozhodně zaslouží latinskoamerická Panama, která spojuje severní a jižní část kontinentu. Právě Panama nabídne perfektní mix všeho, co je k dovolené potřeba. Najdete zde malebné ostrůvky a krásná místa na koupání, divokou přírodu, historické skvosty i městský život.

Vydejte se do hlavního města Panamá. Obzvláště v jeho moderní části, například v ulici Calle Uruguay, se v noci rozhodně nudit nebudete. Za prozkoumání však stojí i historická část města odkazující na koloniální dobu. Zajímavosti z historie i technologie se dozvíte při návštěvě Panamského průplavu a okolních muzeí, které přibližují jeho vznik a význam.

Panama je také vyhlášeným rájem surfařů. Milovníci vysokých vln se sjíždějí zejména na plážích Santa Catalina nebo Playa Venao, vyrazit ale můžete i na jeden z přilehlých karibských ostrovů. Dobré podmínky pro surfaře i vášnivé potápěče nabízí například Bocas del Toro. Také příznivci pěší turistiky si ovšem během návštěvy Panamy přijdou na své. Vystoupat můžete na nejvyšší vrchol Panamy Volcán Barú, který se tyčí do výšky téměř 3500 metrů, vyhlášený je též trek po stezce Sendero los Quetzales.

Panama je dále rovněž plná krásných národních parků a rezervací, kde si můžete zvolit méně náročné trasy, ale i obtížný výlet do džungle s průvodcem.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama