reklama
 
  • Wiki
  • Ceny TýTý 2013

TýTý je tradiční anketou, kdy se vybírají největší osobnosti a nejoblíbenější pořady televizní obrazovky. Anketu TýTý organizuje vydavatelství BAUER MEDIA v.o.s. prostřednictvím Týdeníku Televize. O vítězství ve většině kategorií rozhodují sami televizní diváci ve dvou anketních kolech. Slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen patří k nejsledovanějším pořadům veřejnoprávní televize. V roce 2014 se tento galavečer připravuje na 5. dubna.
Udělované ceny TýTý mají od roku 1994 podobu zlatého zakulaceného zrcadla Kurta Gebauera. A které známé televizní tváře a pořady se touto cenou již můžou pochlubit?

Hvězdy ankety TýTý

Ke stálicím ankety TýTý patří především zpěváci Karel Gott a Lucie Bílá. Z hereček je to Jiřina Bohdalová, Hana Maciuchová, Zlata Adamovská nebo Veronika Freimanová, z herců například Miroslav Donutil.
Mezi Osobnostmi televizního zpravodajství se pravidelně objevuje Lucie Borhyová, Jolana Voldánová nebo Karel Voříšek.
V další kategorii potkáváme sportovní komentátory, často je to Vojtěch Bernatský, Petr Suchoň nebo Robert Záruba.
Jako Osobnosti televizní publicistiky sklízí v posledních letech ocenění TýTý Václav Moravec, Marek Eben, Radek John nebo Josef Klíma. Právě Josef Klíma se v minulém ročníku stal nejenom Osobností televizní publicistiky, ale také Absolutním vítězem ankety TýTý. V předchozích letech se tímto titulem mohl pochlubit pořad Partička nebo seriál Vyprávěj.
Mezi Osobnostmi televizní zábavy se na předních příčkách ankety pravidelně umísťuje vedle Ondřeje Sokola, Jana Krause nebo Martina Dejdara také Karel Šíp. V minulých letech jsme tak byli svědky toho, jak Karel Šíp coby moderátor slavnostního předávání cen na chvíli svoji roli vyměnil za roli oceněného. Ani v letošním ročníku nechybí Karel Šíp v pětici nominovaných, také letos bude galavečer TýTý moderovat. Nechme se překvapit, zda i letos na chvíli opustí moderátorský stolek, aby převzal cenu pro Osobnost televizní zábavy roku 2013.

Jak probíhá hlasování TýTý?

První kolo - nominace na TýTý
Z nominačního kola vychází v každé z deseti kategorií ankety TýTý pět nejoblíbenějších osobností a pořadů.
První (i druhé) kolo ankety probíhá prostřednictvím SMS zpráv, internetu nebo korespondenčních lístků s nalepeným anketním kupónem. Kupóny lze najít v časopisu Týdeník Televize, ale i dalších titulech jako TV Max, TV Revue, TV Plus14, Claudia, Tina, Chvilka pro tebe, Žena a život.
Zatímco na internetu lze z jedné emailové adresy poslat pouze jeden hlas, z jednoho telefonního čísla je možné poslat až 30 anketních SMS.
První kolo letošní ankety TýTý probíhalo od 17. února do 9. března 2014.
Druhé kolo začalo 24. března a potrvá do 4. dubna.

Druhé kolo - finální hlasování
Ve druhém kole se hlasuje pro jednu z osobností nominovaných v předchozím kole.
Druhé kolo končí slavnostním vyhlášením vítězů v Divadle na Vinohradech v Praze, které je možné sledovat také prostřednictvím přímého přenosu na ČT1.
Hlasující v anketě TýTý neovlivňují jenom celkové výsledky, navíc mají také šanci vyhrát některou z hodnotných cen. Nejvyšší výhrou je osobní automobil, mezi dalšími cenami lze najít vedle televize také notebook, tablet, GPS navigaci, digitální fotoaparát aj.

Nominace na TýTý 2013

Jak vypadají jednotlivé kategorie ankety TýTý pro rok 2013? Koho hlasující nominovali mezi ty nejlepší? Kdo si letos odnese zlaté zrcadlo?
Přinášíme vám přehled kategorií i s pěticemi nominovaných (v abecedním pořadí).

1. kategorie: Osobnost televizního zpravodajství
Marcela Augustová, Lucie Borhyová, Jolana Voldánová, Karel Voříšek, Jakub Železný

2. kategorie: Osobnost televizní publicistiky
Nora Fridrichová, Michaela Jílková, Josef Klíma, Václav Moravec, Marek Wollner

3. kategorie: Osobnost televizní zábavy
Marek Eben, Jan Kraus, Zdeněk Pohlreich, Ondřej Sokol, Karel Šíp

4. kategorie: Sportovní moderátor
Vojtěch Bernatský, Jaromír Bosák, Michal Hrdlička, Petr Suchoň, Robert Záruba

5. kategorie: Herec
Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Rudolf Hrušínský, Alois Švehlík, Ivan Trojan

6. kategorie: Herečka
Zlata Adamovská, Veronika Freimanová, Dagmar Havlová, Hana Maciuchová, Simona Stašová

7. kategorie: Zpěvák
Michal David, Vojtěch Dyk, Karel Gott, Tomáš Klus, Petr Kolář

8. kategorie: Zpěvačka
Monika Absolonová, Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová, Lucie Vondráčková

9. kategorie: Pořad roku
Máme rádi Česko, Partička, StarDance, Všechnopárty, Zázraky přírody

10. kategorie: Seriál roku
Cesty domů, Ordinace v růžové zahradě, Sanitka 2, Ulice, Vyprávěj

Pokud se budete chtít hlasování TýTý zúčastnit, stačí poslat SMS ve tvaru uvedeném výše na telefonní číslo 906 15 09. Do jedné SMS vždy vybírejte pouze jednu osobnost nebo jeden pořad.
Počet SMS z jednoho čísla je omezen na 30.
Cena SMS je 9 Kč vč. DPH. Poskytovatelem SMS služby je BAUER MEDIA, v.o.s., Moulíkova 1b, 150 00 Praha 5. Kontakt: [email protected] nebo infolinka: +420 257 32 32 51, www.platmobilem.cz.
Zdroj: http://www.televize.cz/tyty

Absolutní vítěz, Dvorana slávy a Skokan roku

Každý ročník ankety TýTý má také Absolutního vítěze. Tento titul si odnáší ta osobnost nebo pořad, který ve druhém kole získá nejvíce hlasů ze všech nominovaných.
Zvláštní kategorií je Dvorana slávy. Do této kategorie osobnosti nominují zástupci zúčastněných televizních stanic (Česká televize, TV Nova, Prima a TV Barrandov). Jde o veřejné ocenění dlouhodobého díla, celoživotní práce v oblasti televize. Do Dvorany slávy TýTý vstupují osobnosti na základě rozhodnutí odborné poroty. V minulých letech tak Dvoranu slávy pocítila Jiřina Jirásková, Karel Čáslavský, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý nebo Lubomír Lipský.
Kategorie Objev roku je oproti Dvoraně slávy určena pro osobnosti, které se v daném roce na televizní obrazovce objevily poprvé. Nominují je opět zástupci televizních stanic, o výherci pak rozhoduje hlasování veřejnosti v průběhu slavnostního předávání cen. Objevem roku se stal třeba Vojta Kotek (2004), Ivana Jirešová (2005), Zbyněk Drda (2006), Tomáš Klus (2011) nebo Martin Kraus pro rok 2012.

Výsledky TýTý 2013

Osobnost televizního zpravodajství - Karel Voříšek

Osobnost televizní publicistiky - Josef Klíma

Osobnost televizní zábavy - Karel Šíp

Sportovní moderátor - Vojtěch Bernatský

Herec - Ivan Trojan

Herečka - Dagmar Havlová

Zpěvák - Karel Gott

Zpěvačka - Lucie Vondráčková

Pořad roku - Všechnopárty

Seriál roku - Vyprávěj

Skokan roku - Miroslav Sýkora

Absolutní vítěz - Dagmar Havlová

Dvorana Slávy - Jana Štěpánková

Související články

reklama
reklama
reklama