reklama

Slavné ženy, které našly štěstí v náruči mladšího muže: Tohle je láska bez předsudků

Dodnes je mezi námi stále spousta lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom, že vztah starší ženy a mladšího muže nemůže dlouhodobě fungovat. Zvlášť, je-li věkový rozdíl deset a více let. Současně ale existují páry, které tyto předsudky boří a celému světu dokazují, že společné štěstí s věkem partnerů souviset vůbec nemusí. Podívejte se na ty nejslavnější.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Co je to za trend, říkáte si možná. Starší žena, mladý muž, nebo - chcete-li - "zajíček". Jak asi může fungoval partnerství, kdy je žena klidně o deset a více let zkušenější? 

Podíváte-li se na záležitost z druhé (té "klasické") strany, pak najdete spoustu (i) slavných párů, kde je muž o mnoho let starší než jeho krásnější protějšek. Taková partnerství nám připadají normální, běžná a nijak se nad nimi nepozastavujeme. Proč se tedy tolik řeší, pokud je tomu naopak a žena má o pár let více než její vyvolený? 

Stárneme stejně, muži i ženy. Jen, zdá se, na ženách je věk vnímán trochu jinak. Vrásky jsou u žen skutečně signálem stárnutí a jsou nežádoucí, zatímco u mužů znamenají zrání, rozkvět a paradoxně i určitý druh krásy. Není to nespravedlivé?

Naštěstí existují lidé, kteří věk svého partnera/partnerky neřeší a zamilují se bez ohledu na to, zda je dotyčná osoba mladší, starší nebo stejně stará. Často od takových párů pak slýcháte, že věk je opravdu jen číslo, které s energií vztahu vůbec nesouvisí.

Co ze společenského hlediska nesourodým párům jejich vztah přináší, vědí asi jen oni. Pravdou ale zůstává, že žena vedle mladšího muže obyčejně rozkvete, vypadá lépe, často mladší a přitažlivější. 

V naší galerii najdete slavné páry, kde je žena o pár i více let starší než její protějšek.

reklama
reklama