reklama

Vojta Dyk je český herec, muzikant a frontman kapely Nightwork.

Život se slavným jménem

Rodák z Prahy je synem majitelky nakladatelství Emporius Věry Dykové a spisovatele Radko Pytlíka. Jméno nese také po svém slavnějším předkovi básníkovi Viktoru Dykovi.

Vojta je opravdu renesanční muž. Studoval na pražské AMU, zahrál si v Národním divadle, v seriálech i filmech. Kromě toho se ale věnuje zpěvu a účinkuje jako frontman kapely T.O.P. Dream Company a Nightwork, se kterými získal řadu ocenění. Za svou hereckou činnost si došel v roce 2009 pro cenu Alfréda Radoka v kategorii Objev roku.

Kariéra před kamerou

Vojta se do povědomí dostal díky rolím v televizních seriálech jako Letiště, Dokonalý svět nebo Velmi křehké vztahy.

U kariéry seriálového herce ale nezůstal. Objevil se ve filmu Ďáblova lest nebo snímcích režisérky Alice Nelis Nevinné lži a Revival.

Zpěvák na roztrhání

Skupinu Nightwork, se kterou Vojta získal v hudební anketě sošku Českého Slavíka i cenu Anděl v roce 2010, založil společně s Janem Maxianem a Jakubem Prachařem. Jejich písně jako Jsem gay, Tepláky nebo Včelka Mája se okamžitě staly hitem.

Rodina mladého umělce

Vojta nějakou dobu chodil s herečkou Markétou Frösslovou, vztah ale dlouho nevydržel. V roce 2011 se dal dohromady s další herečkou Tatianou Vilhelmovou. O dva roky později se jim narodil syn Alois.

Související články

reklama
reklama
reklama