reklama

Tatiana Vilhelmová

Tatiana Vilhelmová (* 13.7.1978) je jednou z nejvýraznějších hereček svojí generace. Rodačka z pražského Žižkova se v dětství věnovala baletu a zpěvu. Nakonec začala studovat herectví na Státní konzervatoři v Praze, kterou ale nedokončila.

"Prkna, která znamenají svět"

I přes nedokončené studium (1998) získala v roce 2002 angažmá v Dejvickém divadle a ve spoustě dalších hostovala (Národní divadlo, Městská divadla pražská a divadlo Větrník). Hned za svou první roli v Dejvickém divadle (Máša ve Třech sestrách v režii Miroslava Krobota) byla nominována na prestižní cenu Alfréda Radoka.

Stříbrné plátno

Ve filmu debutovala v roce 1995 ve snímku Saši Gedeona Indiánské léto a za roli Marie získala svoji první ze sedmi nominací na Českého lva. Až ta sedmá v roce 2006 za hlavní ženskou roli ve filmu Štěstí byla korunována úspěchem.

Herečka s charakteristickým chraplavým hlasem má na svém kontě i řadu televizních rolí, jako například ve filmu Společnice nebo v seriálu Četnické humoresky. Věnuje se také dabingu a práci v rozhlase.

Osudová žena

Tatiana Vilhelmová alias Máňa, jak se jí někdy říká, jednu dobu randila se svým hereckým kolegou, Pavlem Liškou. V roce 2005 se provdala za producenta Pavla Čecháka, se kterým má dva syny, Františka (2005) a Cyrila (2008). V roce 2013 se s manželem rozvedla a momentálně je partnerkou Vojty Dyka, se kterým má syna Aloise (2013).

Náš tip: Obrazem: Jak to slušelo celebritám na cenách Anděl 2012

Se svojí nejlepší kamarádkou, herečkou Aňou Geislerovou, se velmi často podílí na dobročinných akcích. Jako je například každoroční Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Zároveň je ambasadorkou Avon Pochodu proti rakovině prsu.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama