reklama

Psychické problémy Megan Foxové. Trpí dysmorfofobickou poruchou

Jedna z nejkrásnějších a nejvíc sexy žen planety Megan Foxová přiznala, že trpí takzvanou dysmorfofobickou poruchou. Kvůli tomu není spokojena s vlastním tělem.

Foto: Reuters

Pětatřicetiletá herečka Megan Foxová přiznala, že trpí psychickou poruchou, kvůli které není schopná být spokojena s vlastním tělem. "Ano, trpím dysmorfofobickou poruchou. Mám v sobě mnoho hlubokých nejistot," přiznala pro britský magazín GQ hvězda filmu Transfomers.

"Můžeme se na někoho podívat a pomyslet si: 'Ten člověk je tak krásný. Jeho život musí být tak snadný.' S největší pravděpodobností se tito lidé však tak necítí," dodala slavná žena, která s tím má své vlastní zkušenosti.

Jedinec s touto poruchou trpí subjektivními pocity, že má jeho tělo nějaký defekt. V důsledku svého přesvědčení často navštěvuje lékaře, především dermatology, plastické chirurgy a stomatology. Dysmorfofobická porucha se léčí antidepresivy či behaviorální psychoterapií (terapie vycházející z toho, že veškeré poruchy chování jsou naučenými reakcemi, pozn. red.)

Foxová kvůli své poruše neustále touží po zdokonalování vlastního těla, proto se čím dál více líčí a rozhodla se také podstoupit několik plastických operací. 

Slavnou herečku psychické problémy sužují už od roku 2009, kdy získala miliony fanoušků díky filmům Transfomers a Jennifer's Body. V rozhovoru pro Entertainment Tonight přiznala, že se ocitla na psychickém dně kvůli tomu, že byla konzistentně sexualizována ve filmech i v médiích.

"Myslím, že jsem se skutečně psychicky zhroutila. Nechtěla jsem nic dělat. Nechtěla jsem být vidět, nechtěla jsem se fotit, nechtěla jsem poskytovat rozhovory magazínům, nechtěla jsem chodit po červeném koberci. Celkově jsem nechtěla být viděna na veřejnosti kvůli strachu a trpěla jsem utkvělou myšlenkou, že se mi lidé budou vysmívat nebo na mě budou plivat a křičet nebo mě někdo bude chtít ukamenovat jen kvůli tomu, že jsem vyšla ven," popsala Foxová své dlouholeté problémy.

Trojnásobná maminka Megan Foxová letos v květnu oslavila pětatřicáté narozeniny. V roce 2020 se po deseti letech manželství rozešla s hercem Brianem Austinem Greenem, kterého diváci mohou znát jako Davida ze seriálu Beverly Hills 90210. Herečka od jara minulého roku randí s raperem, který si říká Machine Gun Kelly.

Skrytý poklad na Vinohradech. Dům na okraji Riegrových sadů má překrásný interiér | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama