reklama

Podprsenku nechte doma. Které české herečky a světové hvězdy ji taky nenosí?

Podprsenka, jak ji známe dnes, je tady už více než sto let. Řada žen si ale často ráda vyrazí bez ní. Neváhaly ji odložit ani slavné hvězdy.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Michaela Tomešová / Eva Burešová / Kristýna Leichtová

"Všiml sis, kolik těch našich holek chodí bez podprsenky? To je hezká móda, viď. Já jsem rád, že už to dorazilo i k nám na venkov," říká pan doktor v podání Rudolfa Hrušínského v komedii Vesničko má středisková z roku 1985. A následující galerie mu po 37 letech dává za pravdu.

Slavnou ženou, která podprsenku prakticky vyřadila ze svého šatníku, je například hvězda seriálů Sexuální výchova a Koruna Gillian Andersonová, která o tom promluvila na svém Instagramu.

Po zveřejnění svého intimního vyznání se spousta lidí přiklonila na její stranu a dala jí za pravdu. "Podprsenky už taky nenosím. Raději si obléknu tílko s integrovanou podporou. Je to mnohem pohodlnější," zněla jedna z reakcí. "Gillian má absolutně pravdu, podprsenky jsou mučicím nástrojem! (Především pro ženy)," přibyl další komentář. 

Podívejte se do naší galerie na kulturní podhoubí vzniku podprsenky, na zdravotní důvody jejího nošení a také na celebrity, které se nenošením podprsenky proslavily. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama