reklama

"Je mi jedno, že mám prsa až u pupíku." Andersonová brojí proti podprsenkám

Podprsenka, jak ji známe dnes, je tady už více než sto let. Pandemie ale s módní zvyklostí jejího nošení vydatně zamávala. Neváhaly ji odložit i slavné hvězdy.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Gillian Andersonová ve svém nedávném příběhu na Instagramu přiznala, že zcela přestala nosit podprsenku. "Už vůbec ji nenosím. Nemůžu. Omlouvám se," řekla herecká hvězda, která si nedávno zahrála v seriálech Sex Education a Koruna. "Nezajímá mě, zda moje prsa dosáhnou až na břicho. Nenosím podprsenku, je to sakra nepohodlné," dodala dvaapadesátiletá herečka. 

Po zveřejnění jejího intimního vyznání se spousta lidí přiklonila na její stranu a dala jí za pravdu. "Podprsenky už taky nenosím. Raději si obléknu tílko s integrovanou podporou. Je to mnohem pohodlnější," znělo v jedné z reakcí. "Gillian má absolutně pravdu, podprsenky jsou mučicím nástrojem! (Především pro ženy)," přibyl další komentář. 

Podle The Cut se lidé navrací pomalu k předpandemickým zvykům a aktivitám, ale nošení podprsenek k tomu nepatří. Důvod, proč se upouští od jejich nošení, je ten, že v době lockdownu si ženy zvykly na pohodlí, což podprsenka rozhodně nenabízí. 

Podívejte se do naší galerie na kulturní podhoubí vzniku podprsenky, na zdravotní důvody jejího nošení a také na celebrity, které se nenošením podprsenky proslavily. 

Mohlo by vás zajímat: Špičatá prsa symbolizovala ženskou moc

Špičatá prsa symbolizovala ženskou moc a vzdor vůči kritikům. Madonna je předvedla před 30 lety | Video: Aktuálně.cz
reklama
reklama