reklama

Princ Harry a vévodkyně Meghan stráví letošní Vánoce s královnou ve Velké Británii

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu hodlají strávit letošní Vánoce s britskou královskou rodinou v anglickém Norfolku. Plány jim však může narušit ještě druhá vlna pandemie koronaviru, která tvrdě dopadla na USA, kde vévodové momentálně žijí, i Velkou Británii. V loňském roce se tradiční sešlosti v Norfolku neúčastnili a zůstávali v Kanadě i s matkou vévodkyně Meghan.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Princ Harry a jeho žena, vévodkyně Meghan, se v prosinci vrátí na delší čas do Velké Británie. V anglickém hrabství Norfolk totiž hodlají strávit Vánoce s britskou královskou rodinou.

V loňském roce přitom vánoční svátky trávili na kanadském Vancouver Island s Meghaninou matkou, Dorií Raglandovou. O plánech vévodů, kteří od jara žijí v USA, informoval americký magazín Us Weekly

Princ Harry a vévodkyně Meghan od začátku dubna již nejsou aktivní členové královské rodiny a přišli o veškeré výhody, kromě titulu, jenž jim byl ponechán. I přes řadu neshod, které v britské královské rodině kvůli jejich neslavnému odchodu panovaly, se pár údajně do Británie nesmírně těší.

"Prázdniny s jeho rodinou byly vždy spojeny s tradicí, a to se jim líbilo. Ačkoliv je situace s koronavirem nejistá, doufají, že budou moci odjet a strávit čas s rodinou," uvedl údajný zdroj blízký páru. 

Vévodové již dříve uvedli, že by rádi rozdělili svůj život mezi Velkou Británii a Spojené státy, to se jim však kvůli pandemii koronaviru nepodařilo a většinu roku strávili v americké Kalifornii, kde si také koupili dům.

Pokud pár do Británie dorazí, zřejmě stráví první dva týdny v karanténě, aby snížili riziko potenciálního přenesu nákazy na královnu Alžbětu II. a prince Philipa, kteří kvůli svému vysokému věku spadají do rizikové skupiny.

Princ Harry a vévodkyně Meghan strávili s britskou královskou rodinou Vánoce na panství Sandrigham již v roce 2017 i v roce 2018. Vynechali tak pouze loňský rok, kdy si také dopřávali pauzu od svých povinností. Na začátku ledna však celou rodinu (i svět) zaskočili svým rozhodnutím vymanit se ze svých rolí aktivních členů britské monarchie. 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama