reklama

Žena, která otřásla starými pořádky v Británii. Vévodkyně Meghan slaví 39. narozeniny

Rachel Meghan Markleovou zná celý svět jako vévodkyni Meghan, ženu britského prince Harryho. Ještě před pár lety přitom byla jednou z mnoha amerických hereček. Dnes patří k nejvlivnějším ženám světa a její jméno se navždy zapsalo do dějin jako té, která otřásla britskou královskou rodinou. Vévodkyně v úterý oslaví 39. narozeniny.

Vévodkyně Meghan Prohlédnout grafiku
Vévodkyně Meghan | Foto: Profimedia.cz

Vévodkyně Meghan se narodila jako Rachel Meghan Markleová v roce 1981 v Los Angeles. Rodiče Meghan se rozvedli, když jí bylo šest let. Pozdější herečka vyrostla v Hollywoodu a navštěvovala soukromé školy.

Její filmová kariéra se rozjížděla pomalu, a proto v mezičase pracovala jako kaligrafka a knihařka. Její první epizodní rolí byla nemocniční sestřička v seriálu General Hospital. Filmové role se začínají objevovat až kolem roku 2010. 

V roce 2011 konečně přichází velká role - koncipientka Rachel Zaneová v seriálu Kravaťáci, kde hrála až do roku 2017. Kvůli natáčení se Markleová vždy na devět měsíců přestěhovala do Toronta. Magazín Fortune odhadoval, že si herečka rolí přišla každý rok na 450 tisíc dolarů. Markleová se ještě před zasnoubením s princem Harrym věnovala charitativní činnosti. 

Před sňatkem s princem Harrym byla provdaná za producenta Trevora Engelsona, se kterým začala chodit v roce 2004, rozvedli se po dvou letech manželství v roce 2013. 

Britský následník trůnu a americká herečka se údajně setkali díky společným přátelům v květnu 2016, chodit spolu začali v srpnu. Pár se vzal v květnu 2018 na hradě Windsor. V květnu 2019 se jim narodil první syn - Archie Harrison. 

Nyní žije pár v Kalifornii, věnují se několika charitativním aktivitám, Meghan se částečně vrátila k filmovému průmyslu a oba zřejmě budou profesionálními řečníky. 

Podívejte se na další zajímavosti ze života vévodkyně.

Mohlo by vás zajímat: Nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho

Sledujte nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho | Video: Associated Press, Reuters, ITV
reklama
reklama