reklama

Emma Smetana je proti kosmetickým úpravám: "Jsem už v menšině, nemám žádnou"

Emma Smetana není ze současného trendu výrazných kosmetických úprav nijak nadšená. Domnívá se, že je v rámci showbyznysu vlastně již v menšině žen, které se obešly bez invazivních estetických zákroků.

Prohlédnout grafiku
Foto: Honza Mudra

Emma Smetana patří v showbyznysu mezi ženy, které navzdory očekávání sázejí na přirozený vzhled, nikoli na invazivní estetické zákroky. "Mně to je strašně vzdálené. Já jsem si dokonce uvědomila, že jsem už vlastně v menšině, protože nemám úpravu žádnou," konstatovala pro eXtra.cz.

Zpěvačka a bývalá moderátorka má k tomuto svému postoji své důvody. "Mám pocit, že to vždycky na těch lidech, co tu úpravu mají, hned poznám. Je mi záhadou opravdu každá úprava, která jde poznat. Nechápu, že to někdo chce," nechala se slyšet.

Tento estetický ideál je jí navíc cizí. "Mně se dokonalost asi dostatečně nelíbí. Pamatuji si, když jsem byla na Nově a měla jsem čtyřnásobně větší poprsí. Lidi si mysleli, že to je upravené," vzpomínala. "Dodnes si lidi i myslí, že mám přifouklou pusu. Všechno je to ale o tom, jak moc lpíme na tom, že chceme být dokonalí, to já jsem naštěstí nechtěla nikdy."

S postupujícím věkem sází čím dál víc na přirozenost a z líčení postupně ubírá. "Čím je člověk spokojenější, do čeho se ráno probudí, tak tím méně se schovává pod ty vrstvy. Mám dvě děti, krásnější než ony nikdy nebudu, takže se mi možná ulevilo, že to nemusím už moc řešit," dodala láskyplně maminka dvou malých dcer.

Jelikož se ale pohybuje ve světě showbyznysu, nemůže na líčení zcela zanevřít. "Já se líčím, jenom když musím. Když mám koncert, jdu mezi lidi nebo když mám focení, zkrátka když oficiálně existuji. Když jsem doma anebo v rámci svého soukromého života, tak si vystačím jenom s hydratačním krémem a tím to končí. Jo a nemám oči, když nemám řasenku," prozradila na sebe Smetana.

Kdo do sebe nechce nechat řezat?

Současná doba klade na ženy neúměrné požadavky, pokud jde o krásu. Standardem se proto stávají plastické operace různého druhu, ale také estetické zákroky, které nejsou přirozené a tělo dokážou vyvést z rovnováhy. Právě proto se i mezi celebritami, pro které se už plastiky a další zákroky staly takřka běžnou normou, najdou přece jen ženy, jež radši budou vypadat přirozeně.

Nejedná se jen o starší ročníky. Zásahy plastického chirurga odmítá i Vica Kerekes nebo Ewa Farna. Na další celebrity, které se jasně vymezily proti plastickým operacím a nechtějí do sebe kvůli kráse nechat řezat, se můžete podívat do naší galerie.

reklama
reklama
reklama