reklama

Kvůli agresivitě absolvovala kurz sebeovládání. Nyní si Campbellová užívá mateřství

Topmodelka Naomi Campbellová slaví 22. května 53. narozeniny, ale její skutečný věk by jí hádal málokdo. Do světa modelingu pronikla v patnácti letech a stále patří mezi stálice módního světa. Na přehlídkových molech se rodačka z Londýna objevuje i dnes. Před rokem navíc oznámila, že se stala matkou holčičky.

Naomi Campbellová Prohlédnout grafiku
Naomi Campbellová | Foto: Shutterstock

Naomi Elaine Campbellová začala s modelingem v patnácti letech, v Londýně si jí tehdy všimla hledačka tváří Beth Boldtová a pouhý den před svými šestnáctými narozeninami se Naomi Campbellová objevila na obálce časopisu Elle. 

Její kariéra měla raketový vzestup a v 80. a 90. letech patřila mezi tři nejznámější a nejžádanější modelky, společně s Lindou Evangelista a Christy Turlingtonovou. Kdykoliv byla kvůli barvě své pleti diskriminována, postavili se za ni její přátelé z branže. Turlingtonová a Evangelista údajně kdysi zástupcům Dolce & Gabbana řekly, že pokud nevezmou Naomi, nebudou pro ně dělat žádnou zakázku. 

Campbellová má za sebou také divokou minulost. Kromě drogové závislosti a závislosti na alkoholu, kvůli kterým podstoupila léčbu, několikrát napadla své zaměstnance nebo spolupracovníky. Několikrát za to byla odsouzena, a jednou dokonce i proto, že na letišti v Londýně napadla policisty kvůli hádce o ztraceném kufru. 

Na hlavní milníky jejího života se podívejte v naší galerii.

reklama
reklama
reklama