reklama

Naomi Campbell

Naomi Cambell (* 22.5. 1970 v Londýně) je britská modelka. V letech 1990 až 2000, na vrcholu své kariéry, byla označována jako supermodelka.

Narodila se v jižní části Londýna a vyrůstala pouze s matkou, která se živila jako tanečnice a modelka. Svého otce nikdy nepoznala, odešel od rodiny před jejím narozením. V krvi exotické modelky kolují afro-jamajské geny a po babičce z matčiny strany i čínské. Jako dítě žila v Římě, a když její matka cestovala s tanečním souborem po Evropě, zůstávala s babičkou sama v Londýně.

Baletka a modelka

V sedmi letech, v roce 1978, si zahrála v klipu Boba Marleyho "Je to láska". Ve stejném roce si zahrála ve dvou epizodách televizního filmu Sněhurku. V deseti letech byla přijata do Italia Conti Academy, kde studovala balet.

Problémy s policií a obvinění

V letech 1998 - 2008 měla krásná a exotická modelka problém udržet svůj temperament na uzdě, zhruba desetkrát byla obviněna ze spáchání násilných činů vůči spolupracovníkům, zaměstnancům a v jednom případě dokonce proti policistovi. Ze svého agresivního chování obviňovala svoji matku, kvůli které prý prožívala emocionální trauma z opuštění.

Čtěte také: Po přepadení v roce 2013 zůstala Naomi Campbell na vozíku

Charitativní činnost

Naomi Campbell využila své slávy a propůjčila své jméno i několika charitativním organizacím. Podporuje Dětský fond Nelsona Mandely, v roce 2005 založila nadaci My love Brazilia, která má napomáhat v boji proti chudobě.

Vogue, Versace, Dolce & Gabbana

Na titulní stránce prestižního Vogue se poprvé objevila v roce 1988 v necelých šestnácti letech a byla tak v historii první černoškou modelkou, které se toto podařilo. Od té doby její kariéra strmě stoupala a její jméno bylo spojováno s luxusními značkami jako Versace nebo Dolce & Gabbana. Pokusila se prosadit i ve filmu a získala pár menších rolí, například ve filmu Siamská rapsodie nebo Dívka číslo šest. Zahrála si dokonce v klipu Michaela Jacksona.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama