reklama

Depp: Manželku jsem nemlátil. Zabavila mi léky, bylo to nejhorší období mého života

Hollywoodský herec Johnny Depp ve čtvrtek u soudu v Londýně popřel, že by v minulosti během pobytu na svém soukromém ostrově na Bahamách zaútočil na nyní již bývalou manželku Amber Heardovou. Depp tehdy na ostrově podstupoval léčení, aby se zbavil závislosti na lécích.

Johnny Depp u soudu
Johnny Depp u soudu | Foto: Reuters

Soud projednává Deppovu žalobu na britský bulvární deník The Sun kvůli článku, který ho označil za manželského násilníka. Článek vycházel právě z obvinění, která v souvislosti s Deppem vznesla jeho bývalá žena, herečka Amber Heardová.

Čtvrtek byl již třetím dnem soudního slyšení. Depp, který usedl na lavici svědků, byl přitom dotázán na incident ze srpna 2014, který se měl stát na jeho ostrově na Bahamách. Nyní 34letá Heardová ho obvinila, že ji tam udeřil a strčil do ní.

Depp podle agentury Reuters u soudu vypověděl, že se tehdy nacházel v jednom "z nejhorších okamžiků svého života", kdy v důsledku odvykací kúry trpěl bolestmi, nekontrolovatelnými křečemi a naříkal na podlaze jaké malé dítě. Heardovou obvinil z toho, že mu zabavila léky, které mu měly ulevit. Označil to přitom za "jednu z nejkrutějších věcí, kterou kdy udělala".

Právnička deníku The Sun Sasha Wassová nicméně v reakci uvedla, že Heardová jen dodržovala instrukce Deppova lékařského týmu. Poukázala rovněž na to, že herečka kontaktovala zdravotní sestru, která pobývala na ostrově, a řekla jí i to, že na ní herec křičí a strčil do ní.

"Nestrčil jsem do slečny Heardové, ani jsem na ni žádným způsobem nezaútočil," hájil se u soudu herec známý z filmů Piráti z Karibiku. "Nebyl jsem ve stavu, abych toho byl schopen," dodal.

Při procesu už u soudu zazněly výpovědi o tom, jak Depp ve velkém pil a užíval drogy. Soud si rovněž vyslechl podrobnosti jeho výbušného vztahu s Heardovou, se kterou se poznali při natáčení komedie Rumový deník v roce 2011. Vzali se v roce 2015. O 15 měsíců později požádala herečka o rozvod a v roce 2016 poprvé zmínila domácí násilí. Podle tvrzení, která u soudu zazněla, ji ale 57letý herec začal fyzicky napadat již o tři roky dříve.

Ve středu Depp vypovídal o svém údajném dalším útoku na Heardovou, tentokrát v letadle, kdy se měl domnívat, že má aféru s hercem Jamesem Francem. Americký herec ale uvedl, že agresorkou byla naopak jeho exmanželka, která na něj hodila lahev a poranila mu prst. On ji prý nikdy neudeřil.

Winona navždy

Proces, kvůli pandemii přeložený z března, má podle BBC trvat tři týdny a jako svědci v něm prostřednictvím videopřenosu mají vystoupit i dvě bývalé Deppovy partnerky Vanessa Paradisová, která s ním žila 14 let, a Winona Ryderová, která s ním měla vztah asi čtyři roky. Obě již dříve Deppa podpořily a uvedly, že k nim se herec násilnicky nikdy nechoval.

Soudní líčení se koná v pěti místnostech, aby mohla být dodržena bezpečná vzdálenost a vešli řízení mohli sledovat také zástupci médií a veřejnosti.

Ve středu se u soudu řešil rovněž další incident, který se měl stát v březnu 2013 a který se týkal nápisu Wino Forever, jenž má Depp vytetovaný na těle. Nápis původně zněl Winona Forever (Winona navždy) a odkazoval na hercův vztah s právě s Winonou Ryderovou. Když se ale v roce 1993 rozešli, Depp si nechal tetování změnit. Podle právničky Sashy Wassové měla herečka Heardová tehdy na toto téma zavtipkovat a herec ji následně třikrát udeřil do obličeje. Depp to ale popřel.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama