reklama

Johnny Depp není násilník, obhajují svého ex Winona Ryderová a Vanessa Paradisová

Americký herec Johnny Depp se soudí s bulvárním deníkem The Sun za to, že jej před dvěma lety v článku označili za násilníka, který bil svou bývalou ženu Amber Heardovou. Ta jej obvinila z domácího násilí v roce 2016. Depp všechna obvinění popírá a se svou exmanželkou se za nařčení soudí.

Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Reuters

Johnny Depp požádal své bývalé přítelkyně Winonu Ryderovou a Vanessu Paradisovou o dosvědčení, že není násilníkem, jak o něm tvrdí některá bulvární média.

Hollywoodský herec se soudí s vydavatelem bulvárního deníku The Sun za článek z roku 2018, ve kterém jej šéfredaktor Dan Wootton označil za muže, který bije svou manželku. Slyšení, které předcházelo červencovému soudnímu řízení v Londýně, podle deníku The Telegraph probíhalo přes Skype a Deppův právní tým si jako svědky přizval také hercovy bývalé přítelkyně. 

Francouzská modelka a herečka Paradisová, jež má s Johnnym Deppem dvě děti, o něm řekla, že je "laskavý, pozorný, velkorysý a nenásilný". Paradisová s Deppem tvořili pár 14 let, rozešli se v roce 2012. Paradisová dodala, že Deppa zná 25 let a že jí nikdy neublížil. 

Ryderová: Nikdy se ke mně nechoval násilnicky

Winona Ryderová podle deníku Daily Mail taktéž dosvědčila, že herec nikdy neměl násilnické sklony. "Nikdy, nikdy se ke mně nechoval násilnicky. A nikdy, nikdy na mě nevztáhl ruku," uvedla herečka, která s Deppem chodila mezi lety 1989 a 1993. 

Hercovi právníci by ještě rádi předvolali osobní asistentku Heardové a mechanika, který pro pár pracoval před jejich rozvodem. Podle mluvčí Deppovy exmanželky však výběr svědků nemůže dokázat, zda Depp nebyl vůči Heardové násilnický. 

"Jsme rádi, že Vanessa Paradisová a Winona Ryderová nemají stejné zkušenosti jako slečna Heardová. Nicméně, zkušenost jedné ženy neudávají zkušenosti jiných žen," dodal podle Daily Mailu mluvčí.

Hollywoodský herec kromě britského soudního sporu již od loňského května vede soudní řízení proti své bývalé manželce Amber Heardové také v USA. Podle něj podváděla při jejich rozvodovém sporu a namalovala si odřeniny, kterými měla dokázat, že ji fyzicky napadl. Herec se rozhodl vyvolat soudní spor za pomluvu a požaduje 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). Další stání by mělo být v srpnu. 

Depp: Budu to popírat po zbytek svého života

Heardová zveřejnila v prosinci 2018 článek v deníku The Washington Post, v němž se označila za oběť domácího násilí. Depp ve svém písemném prohlášení uvedl, že obvinění z násilí odmítá od května 2016, kdy je jeho bývalá žena poprvé vznesla. Tehdy podle něj přišla k soudnímu stání s namalovanými odřeninami.

Svědci ani snímky z bezpečnostní kamery je ale den před tímto stáním nezaznamenali. "Budu to popírat po zbytek svého života," sdělil 56letý herec. Trvá na tom, že nikdy nevztáhl ruku na Heardovou ani na jinou ženu a že v manželství byla naopak násilníkem ona a on obětí.

"Míchala předepsané amfetaminy s preparáty získanými bez předpisu a s alkoholem. Nesčetněkrát mne napadla, často v přítomnosti dalších lidí. Někdy mi ublížila na těle," tvrdí Depp.

Právník Heardové v rozhovoru s časopisem People dříve uvedl, že existují důkazy, že Depp Heardovou opakovaně bil. "Zoufalými pokusy a snahou obnovit svou kariéru rozpoutáním nepodložených sporů s lidmi, kteří mu byli v minulosti blízcí - bývalými právníky, manažery a manželkou -, nikoho neoklame," řekl právník Eric George.

Oba herci se poznali při natáčení komedie Rumový deník v roce 2011, vzali se roku 2015 a o dva roky později se rozvedli.

Při rozvodu v roce 2017 herci podepsali nepublikovanou dohodu, která nedovoluje zveřejňovat detaily jejich soužití. Shodli se, že "jejich vztah byl náruživý a občas nestálý, ale vždy je spojovala láska". Heardová přistoupila na to, že vysouzených sedm milionů dolarů (tehdy 177,4 milionu korun) daruje na charitu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama