reklama

Byla extrémně obézní, tak podstoupila operaci žaludku. Teď ji kritizují za štíhlost

Křivky mladé Američanky Kary Hendersonové se po porodu dostaly do obřích rozměrů. Kvůli své vysoké váze si nemohla hrát se svými dětmi nebo pohodlně vyjít schody. Když se jí podařilo dostat se skoro na polovinu své váhy díky bandáži žaludku, na sociálních sítích lidé její postavu komentují, že je "příliš hubená".

Foto: Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletá Kara Hendersonová z Kalifornie od malička trpěla astmatem, což jí zamezovalo v tom, aby intenzivněji sportovala. V tom také viděla příčinu, proč už od dětství přibírala na váze. Před sedmi lety se dostala na váhu přes 110 kilogramů, která jí způsobovala velké zdravotní potíže. Dnes je po bandáži žaludku téměř o polovinu lehčí a podle svých slov prožívá to nejlepší období svého života. Přesto ji někteří na sociálních sítích kritizují, že je hubená až příliš. 

Křivky mladé Američanky se už na základní a střední škole dostaly do obřích rozměrů, za což byla terčem výsměchu svých spolužáků a vrstevníků. "Jsem někdo, kdo nemá rád konfrontaci, takže jsem předstírala, že mě to netrápilo, ale pak jsem většinu noci probrečela, než jsem usnula," popsala svůj životní zážitek dvojnásobná maminka pro Daily Mail. 

V roce 2014 se přestěhovala s manželem do Severní Karolíny, a jelikož její muž trávil jako mariňák spoustu času mimo domov, zůstala sama doma, propadala depresi a svůj stav kompenzovala jídlem. Dostala se proto až na váhu více než 100 kilogramů.

Váha jí znemožňovala dělat i spoustu běžných úkonů, proto v roce 2017 podstoupila operaci, která jí měla usnadnit shazování kil. Chirurgicky si nechala odebrat 80 procent svého žaludku, aby tak snížila množství snědeného jídla a zredukovala tak svou váhu.

Během následujících 16 měsíců Kara shodila neuvěřitelných 48 kilogramů. Když v roce 2019 porodila své druhé dítě, část své shozené váhy sice opět nabrala, ale díky operaci změnila svůj životní styl včetně stravování, proto se celkem záhy dostala na předporodní počet kilogramů. "Nejtěžší bylo, že jsem byla zvyklá jíst velké množství jídla," popsala.

Zatímco dříve si nemohla hrát se svými dětmi nebo chodit do schodů, jelikož se cítila vyčerpaná, podle jejích slov z ní operace udělala lepší matku, manželku i ženu a kamarádku. Nyní cítí mnohem víc energie. Miluje pěší túry, cykloturistiku, a dokonce se učí hrát golf.

Její přátelé si dokonce všimli, že je Kara sebevědomější. Svou proměnu mladá maminka z Kalifornie zdokumentovala i na svém Instagramu, kde zveřejnila své fotografie před bandáží žaludku a křivky z poslední doby. Ovšem setkala se i s naopak kritickými komentáři, že je až "příliš hubená". Tomu se dnes Kara směje. "Myslím, že nemůžu udělat radost všem," dodává. 

V srpnu minulého roku rovněž podstoupila i plastiku prsou. Své poprsí si nechala zvětšit a naopak v oblasti břicha a hýždí souhlasila s liposukcí. "Změnilo to můj život ve všech možných směrech," uzavírá mladá Američanka. 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama