reklama

Bil Johnny Depp svoji ženu? Herec žaluje bulvár kvůli článku, že mlátil Heardovou

S černým šátkem zakrývajícím ústa a nos v úterý přijel k soudu v Londýně hrdina Pirátů z Karibiku a hollywoodský herec Johnny Depp, také jeho bývalá manželka Amber Heardová dorazila kvůli pandemii nemoci covid-19 s červeným šátkem přes ústa a nos. Soud začal projednávat Deppovu žalobu na britský bulvární deník The Sun kvůli článku, který ho označil za násilníka.

Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Reuters

Z fyzického násilí v minulých letech obvinila Deppa i Heardová, nyní sedmapadesátiletý herec však obvinění odmítá. Právníci deníku The Sun, jeho vydavatele News Group Newspapers a jeho šéfeditora Dana Woottona ale tvrdí, že dokážou pravdivost Woottonova článku z dubna 2018, kvůli nimž je Depp viní z urážky na cti.

"Obhajoba prokáže, že označení pana Deppa za 'bijce manželky' je zcela přesné a pravdivé," citovala agentura Reuters z prohlášení právníků žalované strany. Podle nich Depp bil Heardovou, když byla jeho ženou, způsobil jí tak "značná zranění" a vyvolal v ní také obavy o život.

Deppův právník David Sherborne naopak označil za oběť svého mandanta. "Byla to paní Heardová, která začínala fyzické střety, která ho udeřila a on měl jen málo možností, jak tomu učinit přítrž. To ona byla násilnice, ne on," uvedl dnes Sherborne podle deníku The Guardian.

"Kdykoli tyto situace eskalovaly, snažil jsem se stáhnout se do kouta. Chtěl jsem nás oddělit dříve, než se to vymkne kontrole," vypověděl v úterý před soudem Depp, který hovořil velmi tiše. Několikrát ho proto soud vyzval, aby mluvil víc nahlas. "Omlouvám se, ale já mám sklon mluvit potichu," řekl herec, několikrát nominovaný na Oscara.

Proces, kvůli pandemii odložený z března, má podle BBC trvat tři týdny a jako svědci v něm prostřednictvím videopřenosu mají vystoupit i dvě bývalé Deppovy partnerky Vanessa Paradisová, která s ním žila 14 let, a Winona Ryderová, která s ním měla vztah asi čtyři roky. Soudní líčení se koná v pěti místnostech, aby mohla být dodržena bezpečná vzdálenost a vešli se tam i zástupci médií a veřejnosti.

S Heardovou se Depp poznal při natáčení komedie Rumový deník v roce 2011, vzali se v únoru 2015. V květnu následujícího roku Heardová požádala o rozvod a soudce tehdy vydal Deppovi zákaz k herečce se přibližovat. Heardová ho totiž vinila z fyzického násilí. Rozvodem manželství skončilo v roce 2017, když se oba dohodli na rozdělení majetku.

Loni Depp zažaloval Heardovou za to, že podle něj při rozvodovém sporu podváděla a mimo jiné si namalovala odřeniny, jimiž chtěla dokázat, že ji fyzicky napadl. Depp trvá na tom, že nikdy nevztáhl ruku na Heardovou ani na jinou ženu a že v manželství byla naopak násilníkem ona a on obětí. "Nesčetněkrát mě napadla, často v přítomnosti dalších lidí. Někdy mi ublížila na těle," uvedl loni Depp.

Za Deppa se už dříve postavily i jeho bývalé partnerky Paradisová a Ryderová. Ty shodně uvádějí, že Depp se k nim násilnicky nikdy nechoval.

Mohlo by vás zajímat: Zažila jsem škrcení i polévání vodou, popisuje oběť domácího násilí v nové knize

První domácí násilí přišlo měsíc po svatbě, manžel na mě činil nátlak, omezoval mě, tušila jsem, že to je špatné, říká Kateřina Lieskovská. | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama