reklama

Tipy, jak uspořádat stylovou zahradní party: Překvapení

Chystáte zahradní party a chcete, aby byla nezapomenutelná? Tady je několik tipů.

Foto: Thinkstock

Léto je v plném proudu a s ním se rozhořela i sezóna zahradních party, které jsou neodmyslitelně spjaté s dobrým jídlem, pitím, zábavou a milou společností. Přinášíme vám inspiraci, jak uspořádat nezapomenutelný večírek, o němž si budou hosté ještě dlouho vyprávět.

Samotné grilování je zážitkem, ale když chcete opravdu skvělou party, budete muset přijít s něčím originálním. Pokud máte větší ambice a chcete, aby se akce odlišila od těch ostatních, aktivujte mozkové závity a buďte trochu kreativní. Ať už se rozhodnete touto formou slavit narozeniny, důležitý životní mezník či se jen chcete sejít s přáteli a společně si užívat letní pohodu, zkuste pořádanou sešlost ozvláštnit. Tady je pár tipů, jak na to.

Tematická party

Vymyslete téma, které je vám blízké, a podle toho plánujte dál. Neskončete u toho, že nápad ohlásíte dopředu, aby hosté přišli jaksepatří vystrojení, a tím je vaše invence vyčerpána. Jako hostitel si dejte práci s tematickými dekoracemi, prostíráním i samotným občerstvením. Westernová, havajská, elegantní ve stylu čajového dýchánku o páté, retro nebo filmová… Je to jen na vás. 

Doporučujeme: 15 vychytávek pro stolování venku

Pokud se například rozhodnete pro večírek jako na Divokém západě, podávejte pořádný flák masa, klobásy, brambory, kukuřici a hodně zeleniny. Pro osvěžení připravte domácí limonádu a také něco ostřejšího na později.

Příchozí vybavte kovbojským kloboukem a prostírání zvolte kostkované. Vhodné jsou také typické rekvizity: zapátrejte v bedně s hračkami z dětských let. Schválně - kdo by si troufl neuposlechnout hostitele, co nosí kolt za pasem?

Malá pozornost vždy potěší

Pozvaní jistě ocení, když si pro ně připravíte menší upomínku. Nemusí se jednat o nic drahého, stačí něco symbolického. Stoprocentně zabodujete, pokud vyberete milou drobnost v duchu vyhlášeného tématu, nebo alespoň hostům zabalíte dobrotu s sebou jako výslužku.

Náhodě neponechte ani balení, které se dá krásně sladit s večírkovým stylem. Nemusíte být odkázáni na fádní tašky či krabičky z kamenných obchodů, nechte si pro tento účel vytvořit vlastní!

Návrat do dětských let

Léto je synonymem dobré nálady a radosti. Těžko byste hledali vhodnější roční dobu na to, abyste se uvolnili, nechali se unést a oddávali se příjemným rozpustilostem. A když vytvoříte takovou bezprostřední atmosféru na vaší party, máte vyhráno a můžete si být jisti, že všichni sezvaní budou na tuto událost rádi vzpomínat.

K tomu vám může dopomoci pár rekvizit. Ať už se bude jednat o trampolínu, skluzavku anebo třeba houpací síť, buďte si jisti, že i ti největší bručouni pookřejí a po prvotních rozpacích se do uvolněné zábavy rádi zapojí.

Něco na památku

Už jsme se bavili o drobném dárku nebo výslužce, ale co jim dopřát malou vzpomínku? Skvělým tipem je "fotobuňka". Postavte fotoaparát na stativ k příjemnému prostředí a do okolí rozprostřete různé tematické rekvizity.

Uvidíte, že se přátelé budou nadšeně bavit a fotit. Následující den jim fotografie rozešlete s poděkováním. Budou mít originální památku.

Letní biják

Jestli se mezi vašimi přáteli nachází vášniví filmoví diváci, určitě nic nezkazíte tím, že část večera zasvětíte promítání. K tomu účelu si můžete vypůjčit nebo pronajmout promítací projektor, který zajistí zážitek jako z letního kina. Jen si dejte pozor, abyste pozvali lidi se stejným filmovým vkusem. Nepouštějte se do vyhraněných žánrů, raději zvolte něco univerzálního. Zábavná komedie určitě neurazí nikoho ze zúčastněných.

Náš tip: Jak správně grilovat zeleninu ve čtyřech krocích

Nebo hostům nabídněte pět filmů a oni sami budou během večera vybírat. Klidně je nechte vhazovat lístečky do připraveného klobouku. Připravte správné občerstvení ve stylu klasického kina, tedy popcorn a plastové kelímky s brčkem. Určitě si každý užije pohodu na dece s polštářkem.

Máte i vy zajímavé tipy, jak si užít zahradní party? Své nápady nám pište do komentářů pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak vybrat psa: Podle módy, vkusu, povahy?

Sprchové baterie, které ušetří až 25 000 litrů vody

Test: Poznáte potomky celebrit? Ke komu patří?

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama