reklama

Princ Harry a jeho manželka vrátili peníze za opravu britského sídla

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan vrátili do rozpočtu královské rodiny částku, kterou utratili za renovaci svého sídla Frogmore Cottage poblíž hradu Windsor.

Harry a Meghan na poslední akci jako aktivní členové královské rodiny, mše za Commonwealth ve Westminster Abbey.
Harry a Meghan na poslední akci jako aktivní členové královské rodiny, mše za Commonwealth ve Westminster Abbey. | Foto: Reuters

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan vrátili do rozpočtu královské rodiny 2,4 milionu liber (přes 70 milionů Kč), které utratili za renovaci svého sídla Frogmore Cottage poblíž hradu Windsor. Informovala o tom jejich mluvčí. Peníze investované z veřejných prostředků se rozhodli splatit už letos v lednu, kdy oznámili svůj oficiální odchod z královských rolí.

Oznámení o splátce za opravu domu v hrabství Berkshire, který je i nadále jejich britským sídlem, přišlo krátce poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu informovali o uzavření několikaleté smlouvy se streamovací platformou Netflix, pro niž mají vytvářet pořady.

Pětatřicetiletý Harry je mladším synem následníka trůnu prince Charlese a jeho "rozchod" s královskou rodinou vyvolal v Británii obrovský rozruch. Krátce po narození syna Archieho se Harry rozhodl rezignovat na titul královská výsost a plnění oficiálních povinností a kvůli většímu soukromí se společně s manželkou přestěhoval za oceán.

Manželský pár tehdy uvedl, že hodlá usilovat o finanční nezávislost, a proto hodlá daňovým poplatníkům vrátit i prostředky zaplacené za renovaci britského domu.

Vyšla knížka o vztahu Harryho a Meghan, co prozrazuje?

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama