reklama

Četli jsme nový bestseller o princi Harrym a jeho ženě Meghan. Co odhalil?

Před měsícem vyšla dlouho očekávaná kniha o britském korunním princi Harrym a jeho manželce vévodkyni Meghan. Jeden z nejsledovanějších párů současnosti se sice na knize nepodílel, ale přispěli do ní lidé z jejich okolí, jak tvrdí autoři Omid Scobie a Carolyn Durandová. Český překlad vychází na začátku září.

Finding Freedom Prohlédnout grafiku
Finding Freedom | Foto: Reuters

Letošní publikace s názvem Finding Freedom z pera novináře amerického magazínu Harper's Bazaar (a údajného oblíbence vévodkyně) Omida Scobieho a britské novinářky Carolyn Durandová, která píše o královské rodině už patnáct let, byla jednou z nejočekávanějších. 

Jeden z nejsledovanějších párů současnosti se sice údajně na knize přímo nepodílel, ale Scobie a Durandová informace čerpali z osobních dojmů a zážitků s manželi, neboť je doprovázeli na řadě pracovních cest i turné. Vycházeli také z rozhovorů s přáteli, důvěryhodnými zaměstnanci, vyššími dvořany a jedinci z užšího okruhu vévodů ze Sussexu.

Podle svých slov se pak snažili "vytvořit intimní a přesné vyobrazení opravdu moderního královského páru, který vždy zůstal věrný vlastnímu přesvědčení, ať už si svým rozhodnutím vysloužil chválu, nebo kritiku".

Čtenář, který se pustí do louskání více než 350 stránek a očekává informace, o kterých se zatím nikde jinde nedočetl, je však poněkud zklamán. Nových faktů je méně, než by člověk od peprného tématu očekával. Přesto se kniha v Británii stala bestsellerem, během prvních pěti dní se prodalo 31 tisíc výtisků. 

Projděte si náš výběr informací, které v knize najdete. 

reklama
reklama