reklama

Vévodkyně Meghan přiznala, že sdělila osobní informace autorům knihy Finding Freedom

Vévodkyně Meghan, manželka britského prince Harryho, přiznala, že se přece jenom podílela svými informacemi na knize Finding Freedom. Biografii o Harrym a Meghan, která vyšla letos v srpnu, napsali novináři Omid Scobie a Carolyn Durandová. Původně přitom tvrdili, že sami vévodové ze Sussexu na ní neparticipovali.

Vévodkyně Meghan si chtěla být jistá, že se k autorům knihy dostane i její verze příběhu o vztahu s otcem. Prohlédnout grafiku
Vévodkyně Meghan si chtěla být jistá, že se k autorům knihy dostane i její verze příběhu o vztahu s otcem. | Foto: Reuters

Letošní publikace s názvem Finding Freedom z pera novináře amerického magazínu Harper's Bazaar (a údajného oblíbence vévodkyně) Omida Scobieho a britské novinářky Carolyn Durandové, která píše o královské rodině už patnáct let, byla jednou z nejočekávanějších. Nyní se ukázalo, že vévodkyně Meghan na ní částečně spolupracovala. Autorům totiž předala několik osobních informací. 

Scobie a Durandová přitom původně tvrdili, že jeden z nejsledovanějších párů současnosti se na knize přímo nepodílel a informace čerpali z osobních dojmů a zážitků s manželi, neboť je doprovázeli na řadě pracovních cest i turné. Vycházeli také z rozhovorů s přáteli, důvěryhodnými zaměstnanci, vyššími dvořany a jedinci z užšího okruhu vévodů ze Sussexu.

Podle svých slov se pak snažili "vytvořit intimní a přesné vyobrazení opravdu moderního královského páru, který vždy zůstal věrný vlastnímu přesvědčení, ať už si svým rozhodnutím vysloužil chválu, nebo kritiku".

Z vývoje v soudním sporu vévodkyně s vydavateli anglického bulváru však vyplývá, že Meghan přece jenom prozradila autorům knihy několik osobních informací. Podle deníku The Telegraph si chtěla být jistá, že novináři vezmou v potaz i její pohled na nepříjemnou historku s otcem Thomasem Markleym, se kterým kvůli jeho spolupráci s bulvárem nemá dobré vztahy. 

Meghan předala informaci kamarádce, která mluvila s autory

Vévodkyně ze Sussexu se proto rozhodla předat "zdroji" svou vlastní verzi příběhu sporu s otcem, aby "byla autorům předána správná informace a nedošlo k další dezinterpretaci". Samotná Meghan tak údajně s autory biografie nemluvila a předávajícím zdrojem měla být její kamarádka. 

V prohlášení vévodkyně soudu také stojí, že autorům knihy neposkytla žádnou část dopisu svému otci, jehož úryvky otiskl anglický bulvár Mail on Sunday. Právníci vévodkyně také ujistili, že Scobiemu ani Durandové neposkytla žádné interview. Meghan však prohlásila, že netuší, zda s autory biografie nehovořil někdo z pracovníků tiskového oddělení Kensingtonského paláce. 

Ze soudních dokumentů podle britských deníků také vyplývá, že vévodkyně napsala v roce 2018 svému otci dopis na radu dvou seniorních členů britské královské rodiny s cílem zabránit jeho další spolupráci s bulvárem. O které členy královské rodiny se jednalo, však nespecifikovala.

Kniha Finding Freedom se v Británii stala bestsellerem, během prvních pěti dní se prodalo 31 tisíc výtisků. Od září je dostupná také v češtině pod názvem Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny. 

Projděte si náš výběr informací, které v knize najdete. 

reklama
reklama