reklama

Našli jsme ideálního mazlíčka. Je to kuře!

Jakého ideálního mazlíčka pořídit dětem? Našli jsme ho, je to kuře! Podívejte se na zajímavé zvířátko, které snáší vajíčka, ale zároveň je poslušné a mazlivé.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Jak by měl vypadat ideální domácí mazlíček? Představte si,  že se s ním pomazlíte, naučíte ho povelům, ale ještě vám k snídani snese čerstvá vajíčka. O kom, že je tu vlastně řeč? Přeci o kuřatech silkie.

Říká se jim koťata z ptačího světa. Mají rádi společnost, přijdou, když je zavoláte, a úplně nejraději se k vám přitulí.

Peří jako hedvábí

Kuře své jméno získalo podle nadýchaného peří, které připomíná hedvábí. Čím se ještě liší od ostatní "drůbeže"? Černou kůží, černými kostmi, modrými ušními boltci a pěti prsty na každé noze, zatímco většina kuřat má pouze čtyři.

Roztomilé silkie si můžete prohlédnout na následujícím videu...

Silkie Bantam jsou dobře známé a oblíbené pro své klidné a přátelské povahy. A když už chcete mít za svého mazlíčka drůbež, patří mezi ty nejvíce poslušné. Jako bonus vám snesou tři vejce týdně. Dospělý kohout dorůstá do hmotnosti 1,8 kg a slepice asi okolo 1,3 kg. Kvůli své skladbě peří nemohou Silkie Bantam létat.

Dobré matky

Tito mazlíčci jsou opravdu známí pro své klidné duše. Zvládají teplé i chladné podnebí. Na co jsou od malička zvyklí, to jim vyhovuje. Celkem je standardizováno šest barev: bílá, černá, šedá, modrá, buff a partridge. Navíc jsou slepičky skvělými matkami. Pokud musí, postarají se klidně o cizí vejce.

Čtěte také: 3 (ne)chlupatí mazlíčci pro vaše alergické děti

Plemeno bylo oficiálně uznané v Severní Americe už v roce 1874. V Americe v roce 1923 vznikl dokonce Banta Silkie klub, který oslavuje tyto majestátní ptáky a pořádá různá setkání.

Výstavní kousky

A jak už to bývá, rádi se se svými miláčky pochlubíme. I s těmito se jezdí na výstavy a různé soutěže, kde se hodnotí zabarvení, kvalita peří, postoj, a dokonce jejich dovednosti. Chcete-li dětem dopřát hedvábného kamaráda, můžete si pořídit Silkie Bantam.

Péče o ně není nijak náročná. Dopřejte jim dostatečný přísun vody a klasického krmení, které je určené pro drůbež. Občas jim nakupte nějaké vitaminy navíc ve speciální směsi či jim můžete dát ochutnat nějakou zeleninu nebo ovoce. Určitě jim dopřejte možnost se vykoupat v mělké misce s vodou a pravidelně kontrolujte, zda se jim do peří nedostaly vši či jiné potvůrky. Chcete-li je mít venku, určitě je na noc musíte zavřít do nějaké klece či ohrady, aby na ně nemohly kočky či lišky.

Už jste měli čest si někdy pohladit Silkie Bantam kuřátko? Umíte si ho představit jako domácího mazlíčka? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koupíme si axolotla aneb Nejbláznivější domácí mazlíčci

Chytré vychytávky: Bez bolesti zhubnete půl kila za týden

Nejdražší byt v Londýně je k máním za 600 milionů
Potřebujeme poznat sami sebe. Při meditaci se vynořují bolesti a zranění, říká Bob | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama