reklama

Jak se co nejrychleji zabydlet v novém bytě?

Jak se zabydlet v bytě po někom jiném? Tady je několik tipů.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Pokud jste po někom koupili byt, určitě víte, co to obnáší. Při prohlídce jste důkladně zmapovali každé zákoutí, a přesto jste spoustu nedokonalostí úplně přehlédli? Není se čemu divit, s nábytkem celý prostor vypadá úplně jinak. Poradíme vám, jak si na byt zvyknout a zabydlet se co nejrychleji.

Oblíbená vůně, knížka, výhled z okna, nová tapeta, to vše vám pomůže, aby se vám přestalo stýskat po starém bytě. Myslete na budoucnost a přijměte věci tak, jak plynou.

Pocit bezpečí

Ať byli bývalí majitelé sebemilejší, nikdy nevíte, kolik duplikátů vašich klíčů si ponechali. Budete se cítit mnohem lépe, když si necháte vyměnit všechny zámky. Neberte bezpečí na lehkou váhu, uvidíte, že budete v noci spát klidněji.

Vlastní hnízdečko

Dalším krokem je malování. Vyberte si své oblíbené barvy, které překryjí oprýskané zdi. Skvělou změnou jsou tapety. Zamaskují nerovnosti a byt získá eleganci a váš osobní styl. Stejně tak si zrenovujte okenní rámy, pokud jsou tedy dřevěné, a natřete parapety. Je to jen chvilka a byt po malování bude vonět novotou.

Pořádný úklid koupelny

Nikdy nevíte, kdo se před vámi sprchoval či koupal ve vaně. Pusťte se do pořádného úklidu sanitární keramiky a otřete všechny obklady v koupelně. Netvrdíme, že musíte používat hned nějaké drastické prostředky, ale dezinfekce a odstranění starých plísní je potřeba.

Krásné podlahy

Zaměřte se na úklid podlahy. Než nastěhujete nábytek, je dobré promyslet, zda ji nevyměníte. Jde sice o investici, ale v dnešní době nemusí být nijak velká. Existuje celá řada levných a odolných materiálů. Určitě se nechcete dívat na stejný škrábanec a flek na podlaze po původním majiteli, že?

Doporučujeme: 5 způsobů, jak dodat styl staré kuchyni

Když si nemůžete dovolit velkou rekonstrukci, zkuste alespoň místo zútulnit kusovými koberci či jinou dekorací, která místo zakryje. Dobré je na poškozenou podlahu postavit nábytek.

Čerpejte inspiraci

Nakupovat věci předem nemá smysl. Pak máte hromadu drobností, které se k sobě vůbec nehodí a v bytě vypadají jako jeden velký chaos. Podívejte se před stěhováním po nějakém stylu, který by se vám líbil, a toho se držte.

Otevřete oblíbenou krabici

Hromada krabic v prázdném bytě může být poměrně dost frustrující. Pokud nemáte čas vše vyndat a uložit na místo, najděte alespoň pár svých oblíbených věcí, svíčku, knihu, rádio, cokoliv, co vás potěší a navodí atmosféru domova.

Přiveďte svou vůni

Člověk je zvyklý na vůni starého bytu. Zamyslete se, co mu jí dodávalo. Byly to květiny, difuzéry, čerstvá káva či oblíbená aviváž z prádla? Doveďte všechny tyto drobnosti i do stávajícího bytu. Pomohou vám si na bydlení zvyknout.

Seznamte se se sousedy

Přijde vám trapné obcházet sousedy? Ještě trapnější by bylo, kdybyste se na chodbě několik měsíců potkávali a neznali se. Nemusíte se k nim hned hrnout na dvě hodiny, ale zazvoňte a slušně se představte. Prolomit ledy pomůže i nějaká sladkost nebo udělejte malou party, na které se všichni poznáte.

Pozorujte

Pomůže vám i jistý druh pozorování. Sledujte, jak to chodí v domě, jaké zvuky slýcháte v noci, dívejte se z okna, co se děje na ulici, a vnímejte celou okolní atmosféru.

Najděte si své místo

Ať už to byla židle v kuchyni, parapet v ložnici či křeslo v obýváku. Vždy máme nějaké oblíbené místo. Projděte si nový byt a najděte si takový koutek i tam. Pak už to chce jen více času a brzy se budete cítit skvěle.

Jak jste si na nový byt zvykali vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bydlení podle Avengers aneb Když se fanoušek zamiluje do filmu

Vyzkoušeli jsme: Muzikoterapie i mantry pro skeptiky

Kdy je mládí definitivně v prachu?

reklama
Doporučené recepty
    reklama