reklama

Jak si opravdu užít masáž: Vypněte telefon a přijďte alespoň o deset minut dřív

Pořád někam chvátáme a odpočinku bývá v našem životě jako šafránu. Přitom naše tělo i mysl potřebuje relax. Ideálním způsobem je thajská masáž. Nejen, že na chvíli vypnete, ale zbavíte se také únavy a svalového napětí, podpoříte i krevní a lymfatický oběh. Aby byla tato procedura co nejvíce efektivní, zkuste dodržovat pár zásad.

Foto: iStock

Zajít si jen tak na masáž pro vás možná není tak úplně samozřejmost. Povede se vám to maximálně když vyrazíte někam do wellnessu nebo dostanete voucher k narozeninám? Zkuste to změnit a tenhle druh relaxace zařaďte do svého životního stylu a naprosto bez výčitek, protože si to zasloužíte.

Abyste si svojí chvilku odpočinku opravdu užila, vyplatí se nejen dobře vybrat správný druh procedury, ale také se na to trochu připravit. 

Dobře plánujte 

Projděte si diář a masáž naplánujte tak, abyste pak měla dostatek času na odpočinek. Ideálně v den, kdy už nebudete muset běžet zpátky do práce, nebo vás nečekají žádné větší stresující povinnosti. Nacpat masáž mezi dvě důležitá jednání a pak ještě letět na třídní schůzku není vůbec ideální. Neužijete si to tak, jak byste chtěla. Na místo pak dorazte s předstihem, alespoň 10 či 15 minut. Jedině tak budete mít chvíli se trochu zklidnit, napít se a naladit se na odpočinek.

Vyberte správně

Osvědčenou klasikou, která vás určitě nezklame je thajská masáž. Existuje více druhů. Pokud zvolíte klasickou, které se říkává jako jóga pro lenivé, budete zřejmě přemýšlet, kde se v rukách drobných Thajek bere tolik síly. Masérka vyvíjí tlak na bodech vašeho těla, které současně i protahuje. Pro odlehčenější variantu na odstranění stresu vybírejte masáž s olejem. Za pomoci aromatického vonného oleje je celé tělo masírováno od chodidel až po hlavu.

Mezi další varianty procedur patří masáž hlavy, která je spojená s akupresurní technikou na šíji, dále masáž zad, masáž rukou a to od ramen až po konečky prstů, masáž chodidel nebo regenerační masáž po sportovním výkonu. Pokud si vy nebo partner přejete romantiku, objednejte se na masáž pro dva za svitu svíček. Dveře na thajskou masáž nemají zavřené ani nastávající maminky. Speciálně pro ně se nabízí procedura, která zbavuje bolestí v namáhaném kříži a působí proti vzniku strií. Zamířit můžete například do studia Zenergy Thai Massage, kde můžete vybírat z deseti druhů účinných procedur. Pobočky najdete v Praze i v Brně.

Buďte offline

 Již při příchodu se snažte zahodit veškerou negativní energii, přišli jste si odpočinout. I po skončení masáže nespěchejte, zvedněte se pomalu a tělo nechte rozhýbat. Dopřejte si čas jen pro sebe. Vypněte si úplně telefon, nejen zvonění, ale i vibrace, ať máte absolutní klid. Při masáži se snažte nemyslet na to, kdo by vám zrovna mohl volat nebo co musíte vyřizovat. Prostě zahoďte z hlavy veškeré starosti, zanechte je před branami masážního salónu. Tenhle čas patří jen vám, tak si ho užijte na maximum a při odchodu se objednete na další proceduru. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama