reklama

Vyzkoušeli jsme: Restart těla pomocí masáží

Protože nám v redakci přišlo, že zima už je příliš dlouhá, a že naše kosti potřebují prohřát, svaly protáhnout a duše zrelaxovat, vyzkoušeli jsme tři různé masážní terapie, které výše zmiňované zadání na první pohled splňovaly.Jak to bylo dál?

Foto: iStock

Jsme všechny těmi matkami,které myslí v prvé řadě na své nejbližší,pak na své povinnosti a potom až někde hodně v závěsu samy na sebe. A tak jsme si řekly, že ten program v hlavě narušíme nějakým tím životabudičem.

Tím se staly tělové masáže. A proč právě ty?  Řekly jsme si, že kromě toho, že se prostě budeme muset zastavit, tak nám právě masáže pomohou dobít zimou vybité baterky, zvýší celkovou tělesnou i duševní kondici a zregenerují naše síly a energii. Budeme rádi, když vás svým krokem inspirujeme. Zuzana Heralová našla pro sebe tu pravou masáž v Planet Zen, Anna Nosková chtěla načerpat síly v salonu Sothys při japonském rituálu Hanakasumi a Nina Vránová se sjela po "Kokosové vlně" v salonu OliOla.

Anna Nosková v salonu Sothys

"Rituál Hanakasumi jsem absolvovala ve velmi náročném týdnu, kdy jsem se cítila jako křeček v kolečku. Nedokázala jsem moc vypnout ani večer a budila se ráno docela unavená.Vybrala jsem si proto tuto 60 minutovou záležitost, která je inspirovaná japonskými rituály. Specialistka salonu Sothys Veronika Langerbergová se mě ujala a na celých 60 minut jsem zapomněla o světě.
Začátek patřil předrelaxační masáži a gomáži, který se nechává působí na celém těle. Pak následovala relaxační masáž chodidel s reflexními body, což je procedura, která mě většinou bolí, ale v tomhle případě byla velmi příjemná. Pomocí rukavic z lufy ze odstraní suchá kůže, takže pokožka je pak velmi hladká. Během masáže bambuckým máslem s vůni lotosů a třešňových květů jsem na chvilku usnula. Odborníci doporučují absolvovat tenhle rituál jednou za měsíc, což bych strašně ráda podnikala. Hodí se pro ženy a muže všech věkových kategorií a patří k nejoblíbenějším masážím v salonu, čemuž naprosto rozumím," dodává Anna Nosková.

Nina Vránová v OliOla

"Do salonu jsem přiběhla v třeskutých mrazech mezi prací a školkou s jazykem na vestě a nutno říct, že jsem se hodně těšila. Kosmetička a masérka Olga Svobodová mi nejprve nabídla hustou horkou čokoládu na vnitřní zahřátí, kterou jsem vypila na ex. Mezitím s epřipravily aromalapmy s horkou vodou, do kterých se namáčel kokosový a tamarínový měšec, kterými se později masírovalo tělo doslova od paty až po hlavu. Této proceduře ovšem předchází ruční tlaková a roztahovací masáž od plosek nohou přes celé tělo až po ruce. Pak masérka připravila zábal na celé tělo: to doslova pokryla zahřátým kokosovým máslem ( moje zimou vysušená kůže plesala!)a zabalila mě do soušek a přikryla dekou. Mezitím jemnými tahy masírovala kokosovým měšcem spodní část čelisti a provedla masáž hlavy. Je to celé takový zážitek, že nemáte problém usnout, ale hlavně máte problém vstát a odejít. Je dobré tuto masáž absolvovat večer a předem se osprchovat, abyste po terapii už žádnou sprchu nepotřebovali a nechali tak všechny oleje a másla dostatečně dlouho působit vně pokožky," popisuje zážitek Nina Vránová.

Zuzana Heralová v Planet Zen

" Obvykle běžím na masáž ve stresu a se zpožděním, takže než se uklidním a začnu relaxovat, je většinou konec. Tentokrát jsem si vzala k srdci radu přijít alespoň o deset minut dříve. Proto jsem se stihla trochu "zaklidovat", uvolnit a připravit se na Bali Blossom - masáž celého těla. Do pohody vás uvede už jen vstup do útulné místnosti s vůní a atmosférou tropického ráje, kde je vzduch prosycen příjemnou vůní teplého panenského kokosového oleje, jež se pro masáž používá. Rituál samotný začíná koupelí ve směsi aromatických olejů a čerstvých květů. Během této chvíle máte k dispozici čerstvě nakrájené tropické ovoce, které potěší i vaše chuťové pohárky. Po koupeli, kdy je tělo maximálně uvolněné a pokožka vyživená a vláčná, přichází na řadu velice příjemná masáž celého těla, po níž se budete cítit jako znovuzrozené. Probuzené smysly vám pomohou vnímat které tento nadpozemský relaxační zážitek po dlouhou dobu. Myslím, že takové chvíle relaxu si zaslouží občas každá z nás." 

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama