reklama

Chcete se stát veganem? Maso začněte nahrazovat pomalu a dobře plánujte

Ať už se chcete vzdát masa a živočišných produktů ze zdravotních nebo etických důvodů, jisté je, že je to velká změna životního stylu. Připravte se na ni a dejte si čas. Přinášíme pár tipů, které vám přechod usnadní.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vynechání masa respektive jeho nahrazení rostlinnou stravou by většině z nás prospělo. Studie dokazují, že veganská strava založená na celistvých potravinách vede k vyšší střední délce života a je prevencí některých kardiovaskulárních chorob, rakoviny, Alzheimerovy choroby i diabetu 2. typu.

Je však pochopitelné, že změna jídelníčku může být pro mnoho z nás velmi náročná, nejčastějším strachem je to, že nebudeme mít co jíst. V tomto ohledu však žijeme ve šťastné době - nikdy nebyly lepší podmínky pro přechod na rostlinnou stravu, než jsou teď. Obchody neustále zařazují nové a nové produkty a dokonce i restaurace a kavárny se doslechly o veganském trendu a snaží se zákazníkům vyhovět. Mnoho lidí volí pozvolnější změnu a stravuje se vegansky jen některé dny v týdnu nebo chodí jen na bezmasé obědy.

Pokud chcete udělat krok k rostlinné stravě, ať už kvůli zájmu o své zdraví či kvůli jakýmkoli jiným důvodům, možná vám pomohou tyto rady do začátku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama