reklama

Jak se vyznat v různých dietách: Která bude vyhovovat vám?

S jednotlivými výživovými směry jako by se roztrhl pytel. Jeden trend střídá další a často nejde jen o pouhou výživu, ale celkový životní styl. Jak se v tom zmatku vyznat? Podívejte se na stručný přehled těch nejčastějších "diet".

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Dnešní doba produkuje nejrůznější diety a nové výživové směry rychlostí blesku. Ačkoli se může zdát, že jde výhradně o ženskou záležitost, zdaleka tomu tak není. Svou tělesnou váhu si - nepochybně i díky společenskému tlaku a nastaveným normám krásy - určitým způsobem hlídá většina z nás, tedy i muži.

Smutnou zprávou je, že právě estetické hledisko mívá často přednost před zdravotním účinkem toho či onoho výživového směru. Mnohdy se primárně zaměřujeme na rychlý efekt a dopad na zdraví řešíme až v případě potíží. Neplatí to samozřejmě plošně, vždyť některé z diet mají co dělat s celkovou životní filozofií, ale i to nezřídka bývá pouhou moderní záležitostí a jakýmsi "trendy" doplňkem…

Moudrý člověk ví, že žádný extrém není dobrý, a ve výživě to platí tuplovaně. Krom toho se právě tento obor vyvíjí velice svižným tempem, a co platilo včera, nemusí být pravdou dnes.

Jaké jsou tedy nejčastější současné "diety"? 

Dozvíte se v naší grafice…

reklama
reklama